Söpréssel bajnoki elődöntős a Falco

Itt pedig a Szeged vár a szombathelyiekre.
-----

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 104-91 (29-25, 28-21, 25-22, 22-23)

Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés

Szombathely, Arena Savaria,

V.: Benczur T., Tóth C., Szilágyi B.

Falco: Váradi 16/3, Doktor -, Benke 10/6, Bruinsma 11, Keller 18/6. Cserék: Anderson 11/9, Perl 23/3, Barac 15/3.

Körmend: Ireland 1, Thames 22/9, Mócsán 19/3, Simons 11/9, Taylor 16. Cserék: Takács 2, Ferencz 13/6, Durázi 7/3, Tóth -.

A párharc lezárásáért lépett pályára hazai pályán a Falco, amely az életben maradásért küzdő Körmendet látta vendégül a negyeddöntő harmadik mérkőzésén.

Jól bekezdtek a felek, az első pár támadásból kosár született. Nagyon kemény védekezéssel jött ki a Falco, viszont a körmendi triplák egyelőre behullottak (5-6). Remek dobóformát fogtak ki a vendégek, Taylor zsákolása után már öttel mentek a piros-feketék (5-10). Thames sportszerűtlen hibáját kihasználva sikerült zárkóznia a szombathelyieknek, ráadásul az első elhibázott körmendi kétpontos kísérlet után fordítani is tudtak a hazaiak (11-10). Keller Ákos ismét jó napot fogott ki, mindkét oldalon aktív szereplő volt, de ennek ellenére sem tudták leszakítani a Körmendet Gasper Okornék (14-13). Olyannyira nem, hogy Perl eladott labdáját követően újra fordítottak a vendégek, Simons már a második hármasát szerezte. Nem sokáig tartott az előny, Keller is beleállt egy újabb triplába, ám Thames kísérlete is pontos volt (17-19). Egy kisebb tűzijáték alakult ki ezekben a percekben, végül az első negyed hajrájából a Szombathely jött ki jobban. 29-25.

Falco KC - Egis Körmend rájátszás 2021
Anderson a végére éledt fel
Mészáros D. Zsolt

Az első tíz percben látott – egyébként hosszútávon nem tartható – dobóforma alább maradt, de így is izgalmas volt a mérkőzés, végig ott loholt az ellenfele nyakán az Egis Körmend, Perl duplája után kérte ki a mérkőzés első idejét Antonisz Konsztantinidesz (36-31). Barac hármasával ellépett hattal a Falco és ez fordulópontnak is bizonyult, kezdett egyre jobban ellépni a hazai együttes, Perl ziccere után már kilenc volt közte (48-39). Egy időkérés után meg lett a közte tíz is, miközben már az ötven dobott pontot is átlépte a Szombathely. Erre már nem tudott érdemben válaszolni a Körmend, magabiztos vezetéssel mehetett félidőre a Falco. 57-46.

Perl viszont végig éles volt

Idegesen kezdett a fordulás után a Körmend, nem sikerült közelebb férkőznie a csapatnak, ráadásul Antonisz Konsztantinideszt kiállították a játékvezetők, miután nem hagyta abba a szövegelést. Ezután szétestek a vendégek, nem sokra rá már a húszat súrolta a különbség (67-49). Szinte a semmiből sikerült felzárkóznia a piros-feketéknek tizenkettőre, de innen nem tudtak közelebb jönni, ráadásul Ferencz is kapott egy technikait, amit megbüntetett a Falco (80-65). Durázi hármasára már nem érkezett válasz, 82-68-as hazai vezetéssel zárult a harmadik negyed.

Durázi és Barac volt az első két pontszerző a záró etapban, majd utóbbi zsákolt egyet egy gyorsindítás végén (86-70). Mócsán percei következtek, aztán Durázi tett vissza egy támadólepattanót, bejött tízen belülre a Körmend (86-77). Megint jött egy jó periódus a hazaiaktól, akik amikor kellett, akkor rendre betaláltak. Thames pontosan célzott a vonalról, ezzel nyolc lett a differencia, Benke azonnal válaszolt. Küzdött mindent egy lapra feltéve a vendég csapat, de innen már nem volt visszaút. A Szombathely végül 3-0-ra nyerte meg a párharcot és készülhet a Szeged elleni elődöntőre. 104-91.

Nézze meg a meccsről készült képeinket, katt.