Ötödik felkészülési meccsét így a Bányász Kupát is megnyerte a Falco

A jövő héten már itthon is nézők előtt játszik a csapat.
-----

A szlovéniai edzőtábor után pénteken és szombaton Oroszlányban, a Bányász Kupán vett részt a Falco a bajnokságra és a BL-re készülve.

Az első összecsapáson a Pécs volt a Falco ellenfele.

Falco KC Szombathely - Pécsi VSK-VEOLIA 82-73 (18-20, 22-6, 20-24, 22-23)

Bányász Kupa, elődöntő

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok

A Falco pontszerzői: Váradi 8, Perl 12, Benke 17, Clark 2, Golomán 22, Keller 6, Kovács 8, Barac 6, Verasztó 1.

A Pécs pontszerzői: Bíró 5, Bryson 20, Brkics 8, Ivosev 7, Illés 11, Doktor 2, Haynes 20.

A másik elődöntőben a hazaiak az újonc Nyíregyházát verték, így ma, szombaton az Oroszlány és a Falco találkozott a Bányász Kupa döntőjében, amiről a csapat honlapja így számol be:

Falco KC nyilvános edzés 2021.08.24
Mészáros D. Zsolt

„Mindkét együttes fizikálisan kezdte a mérkőzést. A védekezés dominált az első 10 percben (11-13). A második játékrészben a hazai csapatot 10 pont alatt tartottuk, míg támadóoldalon a Golomán - Keller centerpáros pontjaival a 15 perces szünet előttegy kisebb előnyt építettünk fel (20-29).

A tegnapi mérkőzéshez hasonlóan mai ellenfelünk is visszaküzdötte magát. Brandon Parrish egymás után gyors 8 pontot szerzett, amire nem volt válaszunk és végül Benke és Váradi két triplája kellett, hogy 8 pontos előnnyel forduljunk rá a 4. negyedre (46-54).

Az utolsó 10 percben többször is 10 pont fölé nőtt az előnyünk, ám Mario Ihring és Ruják András triplái szorossá tették a mérkőzést. Az utolsó másfél percben már nem forgott veszélyben a győzelmünk, amit az igazi csapatjátéknak köszönhetünk. 5 játékosunk is 10 pont fölé jutott.”

MVM-OSE Lions - Falco KC Szombathely 63-75 (11-13, 9-16, 26-25, 17-21)

Bányász Kupa, döntő

Az OSE pontszerzői: Ihring 15, Molnár 4, Ruják 6, Minchev 16, Parrish 20, Dorogi 2.

A Falco pontszerzői: Keller 13, Perl 17, Váradi 11, Benke 13, Clark 3, Golomán 11, Kovács 3, Barac 5.

Legközelebb a Kecskemét ellen lép edzőmeccsen pályára a csapat . Falco - KTE (nézők előtt), majd a XII. Horváth Zoltán Emléktorna (nézők előtt) következik szeptember 10/11-én.