Nem tudott csodát tenni a Falco, csak benézett a kapun

Kilenc ponttal volt végül jobb a Malaga.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Unicaja Malaga 78-87 (26-30, 15-13, 21-23, 16-21)

Nélküled nem megy: támogasd a Nyugat.hu-t adód 1 százalékával! Neked csak pár kattintás, hogy továbbra is a téged érintő dolgokról tudósíthassunk.

Nyugat Média és Világháló Egyesület, adószám: 18889332-2-18
Ide kattintva érheted el kitöltési útmutatónkat!

Bajnokok Ligája, 1. forduló

Szombathely, Arena Savaria

Ciulin Marius, Yílman Zafer, Demis Alexander

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 20/6, Jordano 5, Benke 15/3, Tiby 5, Keller 11/3. Cserék: Pongó 3/3, Barac 10, Krivacevic -, Perl 9, Tanoh Dez -.

Unicaja Malaga: Perry , Thomas ,Taylor , Saint-Supery ,Kravish. Cserék: Carter, Kalinoski, Barreiro, Diaz, Sima, Taylor, Osetkowski.

Szombathelyi pontokkal indult a mérkőzés, Pot dobott be két büntetőt. Ezt követően Dedovic és Perry vezérletével átvették az irányítást a spanyolok, de Milos Konakov csapat szigorított a védekezésén és nem engedte meglépni ellenfelét. Keller Ákos és Benke Szilárd is fontos kosarakat szerzett, a Falco üldözte a Malagát. A negyed vége azonban a vendégeké volt, kihasználva a szombathelyiek rossz döntéseit támadásban, 23-30 is volt az eredményjelzőn, ám ezt a játékrészt Pongó fantasztikus triplája zárta, így végül 26-30 lett az első tíz perc vége.

Falco KC - Unicaja Malaga 2023 BL
Mészáros D. Zsolt

Taylor duplájával folytatódott a találkozó, Kalinoski kosara után pedig már időt kértek a hazaiak. A Malaga azonban nagyon elkapta a fonalat, Kravish duplája után már tízzel vezettek. Taylor kosarát pedig már ismét vasi időkérés követte. A Falco teljesen leblokkolt, négy perc telt el a negyedből, amikor első pontjaikat megszerezték, Pot dobott be két büntetőt. A játék képe azonban nem változott, a vendégek uralták a mérkőzést, 41-28-ra is “megléptek”. Ezt követően életjeleket mutatott a szombathelyi csapat, egy 10-0-s “rohanással” jöttek vissza a meccsbe, pontjaikat büntetőkből szerezték. 41-43-as állásnál már a vendégek kértek időt. Az eredmény azonban nem változott, 41-43 lett az első félidő vége.

Jó iramban indult a második félidő, a Malagában tudatosult, hogy a második negyed második felénél jobban kell koncentrálnia, ha nyerni akar a magyar bajnok otthonában. A Falco azonban jól játszott, Benke és Keller rengeteget tett bele a közösbe. Négy perc telt el a negyedből, amikor Jordano három büntetőt is bedobott, 54-54 volt ekkor az eredményjelzőn. Ezt követően 54-58 állt a táblán, míg két perccel a harmadik negyed zárása előtt 58-62. A vasiaknak a negyed végén többször lett volna esélyük közelebb férkőzni, végül azonban maradt a négy pontos spanyol vezetés. 62-66.

Az utolsó negyed elején nagyon bekezdett a Malaga, Thomas és Kalinoski is betalált, Pot hármasa nagyon jókor jött a magyar csapatnak. Az olló azonban egyre jobban nyílt, 74-65-re vezettek a vendégek, amikor időt kért a Falco. Barac duplájával folytatódott a találkozó. A Malaga játéka azonban nagyon feljavult, a Falco nem találta az ellenszerét, állandósulni látszott a tíz pontos vezetésük. Pot dobott be fontos büntetőket, nyolc pontra zárkózott a Falco három perccel a cége előtt. Az utolsó perceket megpróbálta rutinból lehozni a Malaga, de a Falco óriásit hajrázott, egy perccel a vége előtt időt is kellett kérnie a vendégeknek. 78-87.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely derekasan küzdött, jól játszott, de nem tudta legyőzni a sorozat egyik legnagyobb esélyesét - tudósít a BB1.hu. A képekre kattintva galéria nyílik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu