Nem osztott, nem szorzott, kikapott 'Fehérváron a Falco

Két ponttal, Perl, Váradi és Lake nélkül.
-----

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90-88 (19-14, 30-22, 19-28, 22-24)

Bajnokság, 24. forduló

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

V.: Praksch P., dr. Mészáros B., Goda L.

Alba: Gillon 11/3, Vojvoda 16/6, Lukács 2, Davis 19/6, Csorvási -. Cserék: Hearst 8/6, Takács Mi. -, Curry 11/3, Markovics 9/9, Omenaka 10, Ahmad 4.

Falco: Anderson 12/6, Doktor 6/6, Benke 22/9, Bruinsma 23/3, Keller 12. Cserék: Kovács -, Barac 13/3.

Az Alba Fehérvár abban a tudatban fogadta a már biztos második, kulcsembereit nélkülöző Falcót, hogy ha nyer és a DEAC kikap a Pécstől, akkor megszerzi a negyedik helyet az alapszakaszban.

Bruinsma egy alapvonali bedobás után megszerezte a vezetést a Falcónak, ám Lukács Norbert egyből válaszolt egy támadólepattanó után (2-2). Benke percei következtek; előbb labdavezetésből dobott be egy triplát, majd faulttal együtt értékesített egy hárompontost (2-8). Bár nem védekezett rosszul a Szombathely, így is megvoltak a dobóhelyzetei az Albának, más kérdés, hogy ezeket nem tudták értékesíteni Forray Gábor fiai, 2-12-nél kért időt a fehérvári vezetőedző. A kis szünet meg is tette a hatását, 6-0-át futott innen a hazai csapat (8-12). Egy darabig felváltva érkeztek a pontok, majd Davis dobott be egy hármast emberrel az arcában, sőt, Omenaka duplájával a vezetés is meg lett a Fehérvárnak (15-14). Az ominózus időkérés után nagyot változott a játék képe, onnantól kezdve 17-4-et repesztett az Alba. 19-14.

A hazaiak ott folytatták a második negyedet, ahol az elsőt abbahagyták és kétszámjegyűre növelték az előnyüket (27-16). Nem nagyon tudott kilábalni a gödörből a kicsit enerváltan kosárlabdázó Szombathely, megmaradt a magabiztos Alba vezetés a játékrész derekára (39-24). Négyet szerzett zsinórban a Falco, egyből jött az időkérés Forray Gábortól (39-28). Innentől már kiegyenlített csata folyt a pályán, a félidőt Gillon büntetői zárták. 49-36.

Most jön a dolgok érdemi része
Mészáros D. Zsolt

4-0-val kezdett a fordulás után a Falco, bejött tíz alá a csapat, amitől véreszemet is kapott a csapat, Anderson saroktriplája után már 52-48 volt az állás. Kiélezetté vált a csata, ezekben a percekben egészen magas színvonalon játszottak a felek – már ami a támadásokat illeti -, kosárra kosár volt a válasz (57-51). Omenaka zsákolt nagyot, Anderson ziccerezett üresen, nem jutottak dűlőre a csapatok (59-53). Hektikus összecsapást láthattunk, látszott, hogy fáradnak a vendégek, de így is rendre felálltak a több, mint tízpontos hátrányból, végül Anderson utolsó másodperces kosara állította be a harmadik negyedvégi eredményt. 68-64.

Vojvoda büntetői nyitották a záró etapot, Anderson triplázott a túloldalon (70-67). Vojvoda megint megvillant, ám előbb Benke, majd Bruinsma célzott pontosan, egy pontra olvadt a fehérváriak előnye (73-72). Hiába Vojvoda újabb két pontja, Bruinsma teljesen üresen maradt, ráadásul Davis követett el egy támadóhibát, hét perccel a vége előtt egyenlített a Falco (75-75). Vojvodát továbbra sem lehetett megállítani, ráadásul Curry is betalált, de válaszként Benke 2+1-es akciója érkezett (79-78). Curry ziccerezett három perccel a vége előtt, ezzel háromra növelve a hazai előnyt, de Barac könnyen fordult be, izgalmas végjátékra volt kilátás (85-84). Négypontos hazai vezetésnél kért időt Gasper Okorn, amely után Bruinsma tett vissza egy támadólepattanót (90-88). Mindkét csapatnak benne volt a kezében a meccs, végül húsz másodperccel a vége előtt – kétpontos hazai vezetésnél – a Falco támadhatott: Bruinsma próbálkozása kimaradt, 90-88-ra nyert az Alba.

A Fehérvár sikere akár a negyedik helyet is jelenthette volna a csapatnak, ám a DEAC hazai pályán legyőzte a Pécset, így az Alba ötödikként zárta az alapszakaszt.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.