Nem ment a Sopron ellen a Falcónak

Megtört Perlék lendülete, nem tudták megismételni a bajnok elleni produkciót.
-----

Thompson triplájával indult a meccs, Robinson azonban hamar szerzett 5 pontjával fordított. Meglepően sokat hibázott mindkét fél, 7-7-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán meglógtak a vendégek. Hiába kért időt Andjelko Mandics, 17-22 lett az első negyed eredménye.

Négy perc telt el a második negyedből, és Tóth Gergely kosara után már tíz pont volt közte (23-33). Ruják ellenállhatatlanul játszott, hiába volt ma is extra Perl, és javult fel Timberlake, feljöttünk ugyan a hajrára 40-44-re, de miután 6 pontot kaptunk az utolsó 30 másodpercben, 40-50-nel fordultak a csapatok.

A szünet után sem változott sokat a játék képe. A Sopron őrizte, sőt növelte magabiztos előnyét, a sárga-feketék pedig hiába próbálkoztak, annak csak nyögés lett a vége. A Falco védekezése átjáróház volt, támadásban pedig elképzelés és tűz nélkül játszottak Robinsonék. Tizenkét pontos hátrányból vártuk az utolsó negyedet (55-67).

Sorban adtuk el a labdákat a folytatásban is, amit egy 5-0-s rohammal bosszult meg az SKC. Váradi beállítása után egy halvány reményt kaptak a hazai szurkolók, de aztán Boriszovék pillanatok alatt lehűtötték a kedélyeket. A vége a sok szombathelyi fault miatt elhúzódott, de a sokkal jobban teljesítő vendégek győzelme egy percig nem forgott veszélyben. Andjelko Mandics irányításával először kapott ki az Aréna Savariában a Falco, amely ezzel a vereségével végleg lemondhat a felsőházról.

Folytatás jövő hétvégén Szegeden.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Sopron KC
Szinte végig a Sopron vezetett
VB

Mestermérleg:

Andjelko Mandics, a Falco edzője: Először is gratulálok a Sopronnak, mert megérdemelték a győzelmet. Sajnos ma sokkal jobbak voltak, jobban harcoltak, és ami még fájóbb, hogy jobban akarták a sikert. Nálunk semmi sem volt jó. A védekezésünk – főleg az egy-egy elleni – katasztrófa volt, nem véletlenül kaptunk 50 pontot az első félidőben. A támadójátékunkban semmi ötlet nem volt, megbeszéltük, hogy gyorsabban kéne játszani, ennek ellenére lassúak, statikusak voltunk. Akinél volt a labda, azt a másik négy játékosom, mint egy sápadt zombi, csak nézte, hogy mit fog csinálni. Mindenki a másiktól várta, hogy majd csinál valamit. Én még ilyen passzív játékot nem láttam. Nem akarok kifogásokat keresni, de nem volt sok időnk felkészülni, és fizikálisan, illetve pszichésen is sokat kivett belőlünk az Alba elleni meccs.

Sabáli Balázs, a Sopron edzője: Minden tiszteletem a fiúké, mert nagyon jó hozzáállással jöttek ki erre a mérkőzésre, átérezték annak a súlyát. Sok pontot kaptunk, de ez csalóka, mert szerintem pont a védekezésünkkel tudtunk ma nyerni. Idegenben nem szoktunk mi 90 pont fölött dobni, még 70 fölött is nehezen, úgyhogy ennek külön örülök. Ez a mai siker akkor lesz igazán értékes, ha a következő, Kaposvár elleni bajnokinkat is behúzzuk.