Nagyon kikapott Pakson a Falco

Hat percig tudtunk egyenrangú ellenfelek lenni, aztán jött a henger...
-----

A téli szünet utáni első meccsét a listavezető ellen játszotta a Falco. A bokájával bajlódó Timberlake ugyan vállalta a játékot, de Perl ebéd után rosszul lett, így ő csak civilként nézte a többieket.

Az első kosarat a Paks szerezte, de aztán onnantól kezdve, ha nem is nagy különbséggel, de hat-hét percen keresztül a Falco vezetett. Szép lassan kezdte átvenni a játék irányítását az ASE, fordítottak is a hazaiak, akik 22-16-ra nyerték az első negyedet.

Szabó Miklós ezúttal is nagyon hamar faultproblémákba keveredett, így Mandics edző kénytelen volt pihentetni a centert. A sárga-feketék játéka továbbra is akadozott, a paksiak védelmét csak elvétve tudtuk megbontani, kénytelenek voltunk távoli dobásokkal próbálkozni. Sikertelenül. Bosszantóbbnál bosszantóbb hibákat vétettünk védekezésben és támadásban egyaránt, öt másodperc alatt például háromszor sem tudtuk elvégezni a bedobást. Zagorac ugyan próbálkozott becsülettel, de hiába szerzett 15 pontot az első félidőben, nem akadt társa. Az ASE viszont remekül működött együtt csapatként, így az olló egyre jobban nyílt. A szünetben 42-28 volt az állás.

Atomerőmű SE – Falco-Trend Optika KC Szombathely
A kép jól mutatja, szinte csak a Paks volt a pályán
Vágvölgyi Bálint

Mandics edző úgy látta, mivel már eldőlt a meccs, nem kockáztatja tovább Timberlake játékát, és a második félidőtől Zagorac sem játszott már. Pocsékul kezdtük a harmadik negyedet, a Dzunics-legénység közel állt ahhoz, hogy kiüsse a vasiakat. Egyetlen pozitívum, hogy a fiatal Bazsó Brúnó két triplát is dobott.

Az utolsó negyed 67-45-ről indult, így már csak formalitás volt a záró tíz perc. Két és fél percet játszott még Robinson, de aztán onnantól kezdve már csak a magyarjaink kaptak lehetőséget. Bennük legalább volt tűz, igaz addigra már a Paks is jócskán kiengedett. A végére sem sikerült húsz ponton belülre kerülni, a különbség reális.

Mestermérleg:

Braniszlav Dzunics, az ASE edzője: Talán annak köszönhetően, hogy már régen játszottunk, az első félidőben ismét a régi jó formánkat hoztuk, de a második félidőben visszatértünk ahhoz a játékhoz, ami nem sok jót jósol a jövőre nézve.

Andjelko Mandics, a Falco edzője: Az első negyedórában még nagyjából tartottuk a lépést, de utána szétestünk, és a Paks van olyan jó csapat, hogy ezt megtorolja.