Nagyon elverte a Falco a Paksot

118-at dobtak a sárga-feketék.

Atomerőmű SE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-118 (15-28, 20-30, 20-31, 27-29)

Nélküled nem megy: támogasd a Nyugat.hu-t adód 1 százalékával! Neked csak pár kattintás, hogy továbbra is a téged érintő dolgokról tudósíthassunk.

Nyugat Média és Világháló Egyesület, adószám: 18889332-2-18
Ide kattintva érheted el kitöltési útmutatónkat!

Bajnokság, 18. forduló

Paks, ASE Sportcsarnok

Játékvezetők: Tóth Cecília, Nyilas István, Kovács Nimród (Bogárdi János)

ASE: Kovács Ák. 5/3, White 9/3, Géringer 2, Nicholson 18/6, Wooten Jr. 10. Csere: Arnold 3, Pajor -, Kékesi 8/6, Sövegjártó 3/3, Wright Jr. 8, Kucsora 16/6.

Falco: Pot 6/3, Tanoh Dez 10, Benke 13/3, Tiby 14/6, Keller Á. 13/3. Csere: Pongó Ma. 8, Verasztó 2, Perl 19/3, Kovács B. 11/9, Krivacsevics 13, Jordano 9/9.

Benke szerezte a találkozó első kosarát, majd az Atomerőmű 6-4-re fordított. Mint később kiderült, a hazaiak ekkor vezettek utoljára a mérkőzés során. Pot és Tiby egy-egy triplával visszavette a vezetést a Falcónak. Ezt követően a paksi dobások kimaradtak, miközben Keller és Benke is betalált, a különbség már 10 pontos volt a felek között. 6-18 után sikerült Wrightnak betalálnia, de ez a vendégek lendületét nem törte meg. Úgy tűnt, hogy legalább 10 pontra visszajön az ASE a negyed végén Nicholson duplája révén, ám Perl még a dudaszó előtt a helyére küldött egy triplát (15-28).

Perl pontjaival tovább növelte a különbséget a Falco, Kovács Ákos próbálta meccsben tartani a csapatát. A szombathelyiek pontosan céloztak távolról, Jordano és Kovács Benedek is betalált a triplavonalon túlról. Már 18 ponttal tartottak előrébb a vendégek. A negyed közepén Jordano újabb távoliját követően 23-49 állt az eredményjelzőn, egyre jobban nyílt az olló. A Falco esélyt sem adott a hazai csapatnak, akik azért küzdöttek, hogy legalább a 20 pontos különbség környékén tudjanak maradni (35-58).

Hatalmas formajavulásra lett volna szükség a paksiaktól ahhoz, hogy közelebb tudjanak kerülni a második félidőben. Hiába szerezte Wright az első pontokat, az már látszott, hogy a vendégek nem terveznek visszavenni a tempóból a második félidőben sem. Perl ellen továbbra sem volt ellenszere a hazaiaknak, a 34. percben már a 30 pontos különbség is megvolt 40-71-es állásnál. A vendégek tetszés szerint szerezték a kosaraikat, a paksiak nem tudták őket megfékezni. Az utolsó játékrész előtt már biztosan kijelenthető volt, hogy a mérkőzés eldőlt, csak a különbség kérdéses (55-89).

A záró etapban mindkét oldalon lehetőséghez jutottak a cserejátékosok is. Az Atomerőmű részéről Kucsora és Nicholson játszott ponterősen, míg a vendégeknél gyakorlatilag mindenki aktívan kivette a részét a győzelemből. A 34. percben Kovács Benedek hárompontosával lépte át a 100 pontos határt a Falco, de a hátralévő percekben sem vett vissza a lendületből. Úgy nézett ki, hogy az utolsó kosarat Tanoh Dez szerzi a zsákolását követően, de még Sövegjártó távolija is célba ért (82-118) - tudósít a BB1.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu