Második nemzetközi meccsére készül idén a Falco. Az első jól sikerült, hiszen Váradiék idegenben verték a svéd bajnok Södertälje Kings csapatát. Ezúttal azonban jóval erősebb ellenfél vár a vasiakra, akik szerdán késő este az olasz első ligás Varese vendégei lesznek a FIBA Europe Cup 2. fordulójában.
A taljánok a sorozat első fordulójában a belga Oostendétől fordulatos mérkőzésen kaptak ki 83-79-re hazai pályán. Hazájuk bajnokságában jelenleg 2 győzelemmel és 3 vereséggel a 12. helyen állnak. Érdekesség, hogy legutóbb Perl Zoltán csapatát, a Capo d’Orlandót győzték le 66-62-re idegenben.
Bár a sárga-feketéknél Cameron Rundles a napokban kisebb bokasérülést szenvedett, ő is a csapattal tartott ma délelőtt, és úgy néz ki, hogy vállalni is tudja a szereplést.
- Egy olyan ellenféllel találkozunk, amelyik Magyarországon biztosan topcsapat lenne. Most majd kiderül, hogy mire megyünk ellenük. Nem lesz könnyű dolgunk, idegenben pedig főleg. A Varese egy nagy múltú, képzett, magasan kvalifikált csapat. Nehéz ellenük védekezni, mert elég individuális kosárlabda jellemzi őket. Eléggé „széthúzzák a pályát”, a keretükből szinte mindenki jól dobja a triplákat, illetve elég sokat erőltetik a kettő-kettő és egy-egy játékokat is. A magas embereik jól lepattanóznak, a játékukat pedig a két irányítójuk szabja meg. Kulcskérdés lesz tehát, hogy mennyire tudjuk őket kivenni a játékból. Megpróbálunk tisztességgel helytállni a találkozón - mondta Kálmán László, a Falco edzője