DEAC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98-89 (21-23. 18-29, 28-14, 21-23)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,

Földházi T., Frányó P., Fodor A.

DEAC: Moore 14/3 , Somogyi 2, Polyák 2, Hines 11, Tóth 14. Cserék: Guyton 17/9, Drenovac 30/12, Molnár M. 5, Neuwirth -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 20/6, Perl 21/6, Doktor 3/3, Barac 13, Keller 6. Cserék: Anderson 17/6, Lake 6, Kovács B. 3/3, Dancsecs -.

Barac ott folytatta, ahol a legutóbbi bajnokin abbahagyta, az ő pontjaival szerzett vezetést a Falco, Doktor triplája pedig jelezte, a szombathelyiek javítani akarnak az ASE vereség után. Természetesen a DEAC sem adta fel, sőt… Moore triplájával a negyed közepén átvették a vezetést. Meg is jött a debreceniek önbizalma, Guyton egy zsákolással tépte a gyürűt. Váradi pontjai akadályozták meg, hogy meglépjen a hazai csapat. A Falco fokozatosan javuló játékkal vette át a vezetést. 21-23.

A folytatásban is a Falco játszott jobban. Tóth Ádám hiába dolgozott jól a palánk alatt, Váradi Benedek szenzációsan kosarazott. Az ő kosarával már a 16. percben 40 pontnál járt a Falco. A szombathelyiek egyre jobban nyitották az ollót, Perl játéka feljavult, ő tette közé a tízet is. A negyed hajrájában Anderson is szórt egy triplát, amire Hines ugyan válaszolt, de így is fölényesen nyerte az első félidőt a Falco. 39-52.

Nehéz napok
falcokc.com

A harmadik negyedben feljavult a DEAC játéka. Drenovac és Tóth Ádám jó “tempóban” dobták a kosarakat, a vasiak támadójátéka akadozott. Keller Ákos egy zsákolással mutatta meg, hogy a rosszabb periódus ellenére nagyon “élesen” érkeztek a mérkőzésre.

A harmadik negyed elejére ennek ellenére nyílt lett a mérkőzés. nyolc perccel a vége előtt egy pont maradt a vasiak előnyéből. A DEAC fokozatosan vette át az irányítást, jobban játszottak a hazaiak. Drenovac megoldhatatlan problémát jelentett a Falcónak. De a szombathelyiek sorsát Guyton triplája pecsételte meg két perccel a vége előtt, 89-80 volt a táblán. 91-84-es állásnál Anderson hozta vissza a szombathelyi reményeket, de a Tóth Ádám sikeres büntetője gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.