Kedden Falco-Zaragoza BL meccs az Arénában

Lehet, és kell is visszavágni a két hete elszenvedett vereségért.
-----

Ha a Falco életben akarja tartani célját, miszerint tovább szeretne jutni a BL csoportjából, akkor a holnap este hatkor a Savaria Arénában rendezett Casademont Zaragoza elleni meccset – amit zárt kapuk mellett rendeznek, meg kell nyernie. És lehetőleg tíz ponttal, a kinti kilenc pontos vereség után.

Ez a feladat bár nehéz, de nem lehetetlen. Ha minden igaz, akkor a Falco KC végre teljes kerettel léphet pályára, a spanyolországi meccsről ugyanis hiányzott Benke Szilárd, s a jelek szerint nagyon. Megilletődött kezdés után ugyanis kilenc pontos tisztes vereséggel távoztak Zaragozából a szombathelyiek. (85-76)

A két edző így nyilatkozott a meccs után:

Gasper Okorn: Gratulálok a Zaragozának, mert megérdemelten nyertek. Az első félidőben rosszul játszottunk, nagyon tiszteltük az ellenfelünket és gyakran puhán védekeztünk, ők pedig ezt kihasználták. Egy félidő alatt az ötven kapott pont rengeteg, sok gyors kosarat szereztek eladott labdáinkból. Utóbbira készültünk, de ebből is látszik, kicsit megilletődötten játszottunk. A Zaragoza túl jó csapat ahhoz, hogy túl akarjuk dobni őket. A második félidővel elégedett vagyok, láttam nagyon sok biztató dolgot, de mindig jött egy Benzing zsákolás, egy tripla Sulaimontól, vagy épp Ennistől. Mindenesetre azzal elégedett vagyok, hogy egy spanyol top csapat ellen negyven percen keresztül partiban voltunk.

Zaragoza-Falco
falcokc.com

Sergio Hernandez: Úgy érzem, a Zaragozában eltöltött időm eddigi legjobb első félidejét játszottuk. Jó volt a védekezésünk és jól mentek a dobások is. Örülök, hogy az első két pick&roll szituációt leszámítva jól védtük ezt a játékelemet, és az első húsz percben jól ki tudtuk venni a játékból a Falco dobóit. A második félidőben a nagy előny miatt nagyon bealudtunk, és ez a Falco ellen nem fért bele. Nagyon szépen visszajöttek a mérkőzésbe és ez a mi hibánk volt, és itt főleg magamra vagyok mérges, hogy engedtük ezt. Összességében egy jó mérkőzést játszottunk. Örülök, hogy megnyertük a harmadik mérkőzésünket is.

Nos, itt a lehetőség a javításra. A zárt kapuk ellenére tévés közvetítés nem lesz, csak a MindigTv-n lehet nézni előfizetéssel. Mi azonban a lefújás után jövünk az eredménnyel, addig pedig nézzék meg a kinti meccs összefoglalóját.