Gálázott a Falco

Bár az utolsó negyedben ráijesztett a szombathelyiekre a ZTE, Mitchell-ék kézben tartották a meccset.
-----

A Falcónak volt ideje rákészülni a rangadóra, míg a vendég ZTE két meccsel a lábában, lendületből érkezett az Aréna Savariaba. Szerencsére a lendületet gyorsan megtörtük...

Mitchell nagyszerű játékának köszönhetően gyorsan megnyugtató, tíz pont feletti előnyre tettünk szert. A második félidő eleje pedig olyan volt, aminél még "rajzolni" sem tudtunk volna szebbet. Elsősorban légiósaink jó játékának köszönhetően, pillanatokon belül húsznál is többel vezettünk. Vlahovics remekül irányított, ráadásul a pontokat is termelte, míg a már említett Mitchell mellé Timberlake is felzárkózott, igaz rá az utolsó percekben hárult főszerep.

Az utolsó negyedet ugyanis alaposan elszúrtuk, felengedtük a ZTE-t tíz pontra, és végül Mandics mester időkérése és az amerikai hátvéd fontos kosarai kellettek a magabiztos győzelemhez.

Falco-Trend Optika KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK
Mitchell szenzációsan játszott
Vágvölgyi Bálint

A Falco nagyon jól, a jövőre nézve biztatóan játszott. Sikerünk ekkora arányban is megérdemelt, és önbizalmat adhat a pénteki idegenbeli, jászberényi meccsre..

Andjelko Mandics, a Falco edzője: Gratulálok a srácoknak, közel három hónapja vagyok a Falco edzője, de ilyen jól még nem játszottunk, mint ma az első 30 percben. Azt csináltuk a pályán, amit megbeszéltünk, persze voltak hibáink, de a sportban ez benne van. Húsz perc után csak öt eladott labdánk volt és a lepattanókra is jól figyeltünk. Az utolsó negyed egy kicsit komolytalan volt, a nagy előnyünk tudatában a játékosok már elhitték, hogy vége van a meccsnek, elveszítettük a ritmusunkat, a ZTE viszont megmutatta, hogy az utolsó pillanatig kell harcolni. Örülök, hogy a végére sikerült ismét magunkhoz térni, és behúztuk ezt a fontos meccset.

Raúl Jimenez, a ZTE edzője: Nagyon rosszul védekeztünk, 106 pontot kaptunk, ez rengeteg. Elsősorban a gyorsindításaikból szórtak meg minket, de sokszor buta hibákat követtünk el. Eddig az volt a jellemző a csapatomra, hogy ez első perctől kezdve az utolsóig harcolt, ma sajnos csak az utolsó 10-15 percben játszottunk úgy, ahogy az elvárható lett volna. Ha olyan mentalitással kezdjük a meccset, akkor nyilván más lett volna az eredmény. Természetesen gratulálok a Falcónak, teljesen megérdemelt a győzelmük, holnaptól már a következő meccsre koncentrálunk.