Falco-ZTE: izgalom nem volt, csak idegeskedés

Másodszor is legyőzték az egerszegieket a sárga feketék.
-----

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 81-70 (24-20, 22-8, 22-21, 13-21)

Bajnokság, 19. forduló

Szombathely, Arena Savaria

Földházi T., Minár L., Boros T.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 4, Dancsecs 3/3, Benke 7, Bruinsma 14/6, Lake 7. Cserék: Perl 15/3, Keller 13, Kovács 6/6, Barac 12.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 23/12, Bonifert 4/3, Delas 7/3, Vuko 10/6, Glenn 14. Cserék: Donaldson -, Simon 2, Szabó 8/3, Völgyi 2, Plézer -.

Lake két jó büntetőjével indult a mérkőzés, Bonifert bravúros triplája után még a játékosok is mosolyogtak. Ezt követően viszont nem volt jókedvében a hazai csapat mestere, amikor Delas kosarával már a vendégek vezettek. 5-4-re, majd 12-7-re. Sok hibával játszottak a szombathelyiek, a lehető legjobbkor jött nekik Bruinsma és Dancsecs triplája. Barac kosaraival “lépett meg” a Falco 18-14-re. Keller Ákos a 7. perc végén szerezte meg első kosarát új csapatában, 20-14. Duren triplájával, Keller zsákolásával folytatódott a találkozó. Duren dobott még egy hármast, 24-20 lett az első negyed vége.

A második perc közepéig kellett várni az első pontokra, Perl büntetőzött jól, aki egy perccel később ziccerből is betalált, a ZTE még mindig nem dobott pontot. A tízet Keller tette közé, 30-20 volt a táblán. A Falco nagyon jól kosarazott, Bruinsma zsákolása után időt is kért Luca Bechi. Kovács triplája után már 17 volt közte, Bonifert a hatodik perc közepén szerezte az első vendégpontokat ebben a negyedben, egy büntetőt dobott be. A Falco nagyon jól védekezett, minden felzárkózási kísérletet visszavertek. 46-28.

Váradi: tizenkét assziszt
falcokc.com

Parádésan kezdte a második félidőt a Falco. Két perc alatt kilenc pontot dobtak Perlék, időt kért a ZTE. Glenn duplájával folytatódott a találkozó, Duren is betalált, húsz volt közte. A Falco azonnal ritmust váltott, Barac szerzett újabb kosarat, nagyon jó napot fogtak ki a szombathelyiek. Duren tartotta a lelket a kék-fehéreknél, jól dobott a légiós, de nagyarányú különbség állandósult, a Falco bajnokesélyes csapathoz méltóan kosarazott. A játék minden elemében jobbak voltak. 68-49.

Az utolsó negyed elején edzőmeccs hangulata volt a találkozónak. Mindkét edző igyekezett sok mindent kipróbálni. Simon Kristóf zsákolása jelezte, hogy a nagy hátrány ellenére van motivációja a ZTE csapatának, míg a Falco Barac pontjainak örülhetett. A vasiak a biztos győzelem tudatában félgőzzel játszottak. Némi izgalmat először az hozott, hogy egy technikai hiba után a két a vezetőedző is összeszólalkozott egymással. Három perccel a vége előtt tíz pontra is felzárkóztak a vendégek, Perl pedig sportszerűtlen hibát kapott, nyolcra zárkóztak a vendégek. A végjátékot a Falco bírta jobban, megérdemelten szerezte meg újabb győzelmét. 81-70.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.