Ugyanannyi pénzből, ugyanazért a célért - Bajnok lenne a Falco

Ma délután az Arena Savariában is sor került arra, ami a kosárlabda élvonalába tartozó csapatok zöménél már megtörtént: sajtótájékoztatón mutatták be a Falco régi-új szerzeményeit. Szenzációból itt sem volt hiány. Horváth jött, Szrecsko és Kálmán maradt.

A tavalyi évhez hasonlóan ezúttal sem kellett sokáig várniuk a sárga-fekete szurkolóknak arra, hogy megtudják mely játékosok alkotják a jövő évi csapat gerincét. Az örömhíreket ezúttal Gráczer György ügyvezető jelentette be. A legfontosabb, hogy a következő szezonban is Szrecsko Szekulovics irányítja a Falcot. Ám nem Ő az egyetlen, aki marad a bajnok csapatból, hiszen a csapatkapitány, Kálmán László is folytatja. Ez pedig azt jelenti, hogy az irányító megkezdi zsinórban 17. szezonját Szombathelyen.

- A Paksról érkező Horváth Zoltánnal válogatott játékossal erősödtünk. A csapatnak tehát jelenleg öt szerződtetett játékosa van, hiszen Papp Balázsnak, Szanati Mátyásnak és Pankár Tibornak a bajnokság végén nem járt le a szerződése. Igaz, Szanati egy orlandoi egyetemre jelentkezett, így ha felveszik, rá nem számíthatunk. A légiósok közül a Falco Arnas Kazlauskassal áll legközelebb a megállapodáshoz. Ha minden jól megy, akkor a hét közepére a litván „triplakirály” sorsa is eldőlhet. Mikalai Alekszejevnek azonban ajánlatot tett egy ukrán csapat, és ha igazak azok a számok, amiket hallottunk, akkor azzal nem kívánunk és nem is tudunk versenyezni.

Ezt követően a többségi tulajdonos nevében, Czeglédy Csaba alpolgármester kért szót. Ő elmondta, a cél adott jövőre is: címvédés a bajnokságban, illetve győzelem a kupában. Ehhez pedig a város az eddigiekhez hasonlóan igyekszik mindent biztosítani. Mint mondta, a klub számára kulcskérdés volt a sikeredző, Szrecsko Szekulovics megtartása, hiszen a tréner tavaly is remekül állította össze a játékoskeretet. Czeglédytől megtudtuk, a Falco hosszabb távú célja, hogy minél több magyar játékost foglalkoztasson. Ennek első lépcsőfoka, hogy Horváth Zoltán Szombathelyen folytatja. Az alpolgármester elmondta, hamarosan várható további magyar játékosok érkezése is. Neveket azonban nem árult el, mert nem szeretné, ha más csapatok "rálicitálnának” a Falco ajánlatára. Az alpolgármester végezetül cáfolta azokat a híreszteléseket, mely szerint a Falconak a következő szezonban kevesebb pénzből kell gazdálkodnia. Azt mondta, sokan meglepődnének, ha megtudnák mennyi volt a klub elmúlt évi költségvetése.

- Ha csupán az anyagiakat néznénk, még a dobogóra sem érhettünk volna oda. Egy biztos, az anyagiak biztosítva vannak, így a Falco jövőre is hasonló költségvetéssel dolgozhat, hasonló sikerekért. - mondta.

Szrecsko Szekulovics ezúttal is azzal kezdte, hogy elnézést kért mindenkitől, mivel továbbra sem beszéli anyanyelvi szinten a magyart. Azt mondta: bár hívták Lengyelországból és Bulgáriából is, neki egy percig sem fordult meg a fejében, hogy ne Szombathelyen folytassa. Másfél évet töltött el eddig a városban és nagyon jól érezte itt magát. Nem titkolta azt sem, hogy számára a legnagyobb öröm, hogy a Kálmán László folytatja pályafutását.

Szekulovics edző egyébként elárulta azt is, hogy Ő az 5-ös, vagyis center poszton számol Horváth Zoltánnal. Mint ismert, Horváth Pakson erőcsatárként, a 4-es poszton játszott.

A csapatkapitány Kálmán László elég szűkszavú volt. Elmondta, most már tudja, milyen érzés bajnoknak lenni, és a következő szezon után is szeretne hasonlót átélni, mint júniusban a „kis” csarnokban. - Ebben a mellettem ülő klasszis, Horváth Zolinak nagy szerepe lehet. - zárta szavait az irányító.

Újságírói kérdésre, hogy miért csak egy évre írt alá, Kálmán csak mosolygott. Gráczer György azonban közbevágott, azt mondta: azért, mert jövőre a "Csótón” akar pecázni.

A 29 éves Horváth Zoltán 2+1 évre kötelezte el magát a Falcohoz, és mint mondta, örömmel igazolt Szombathelyre.

Falco sajtótájékoztató
Horváth Zoltán 2+1 évre a Falcohoz szerződött
sadness

- Csupa jót mondtak el rólam az előttem szólók, így talán az imidzsem érdekében az lenne a legjobb, ha én most meg sem szólalnék. - kezdte Horváth. Viccet félretéve, nagyon örülök, hogy sikerült Szombathelyre szerződnöm. Télen is csak egy hajszálon múlt, hogy ide igazoljak. Kecsegtető volt, hogy a Falco egy nagyon erős csapat. Ezt a megszerzett aranyérem is bizonyítja. A klub kitartott mellettem és ez is döntő volt. Hogy milyen céllal igazoltam ide? Szeretnék a kezdőcsapat tagja lenni és részt venni a Falco második aranyérmének megszerzésében.

A sajtótájékoztató végén Gráczer György átadta Szrecsko Szekulovicsnak a 2007/2008-as férfi bajnokság legjobb edzőjének járó díjat.

A sajtótájékoztatót követően a Falco vezetősége tárgyalásokat folytatott a csapat két idegenlégiósával, Mikalaj Alekszejevvel és Arnas Kazlauskassal. A fehérorosz "magasember" az ukrán "álom ajánlat" ellenére hajlik arra, hogy Szombathelyen folytassa pályafutását. Úgy tudjuk, közeledtek az álláspontok és Alekszejev egy-két napon belül aláírhat a Falcohoz, annak ellenére, hogy a másik ajánlat anyagilag sokkal kedvezőbb. Információnk szerint ennek oka, hogy a család jól érzi magát a városban, Alekszejev pedig szeret a Falcoban játszani.

Van egy rossz hír is. A sajtótájékoztatón még az hangzott el, hogy egy-két napon belül aláírhatja új szerződést a litván Arnas Kazlauskas is. A játékos azonban a ma kora esti tárgyaláson két hét gondolkodási időt kért.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!