Idegtépő győzelem

A Nyíregyháza mellett a három játékvezető is mindent megtett azért, hogy a Falco kikapjon, nem jártak sikerrel.

Az NB I-es férfi kosárlabda bajnokság 9. fordulójában a Nyíregyházát fogadta az Aréna Savariában a Falco. A vendégek végül egyik legjobbjuk, a bokasérüléssel bajlódó amerikai irányító, Anthony Nelson nélkül jöttek el.

1800 néző volt kíváncsi a meccsre. Még csak alig telt el öt másodperc, és Ivosev ziccerével máris megszereztük a vezetést. A folytatás azonban nem alakult valami fényesen, így Bencze Tamás edző 3 perc után, 4-8-nál időt kért. Hegedűs játékvezető hathatós segítségét élvezte a vendég csapat, amely elsősorban ennek köszönhetően jól tartotta magát. Három másodperc volt hátra, amikor Levy átrohant a pályán, és az utolsó pillanatban csontnélküli triplát dobott. Tíz perc után 26-22 volt ide.

11 perc után a vendégek már a második sportszerűtlen faultot kapták, Mohácsi után Berkis volt keményebb a kelleténél. A Falco kezdett elhúzni, Ferenczi Tamás edző 31-22-nél kért időt. Kezdett unalmas, hangulattalan edzőmeccsé válni az egész. Bár előzetesen Bencze Tamás edző félt az ellenfél tripláitól, végül mégis a sárga-feketék szórták meg magukat kintről. Aztán a negyed derekára feljött tízre az NYKK (41-31), ekkor Bencze lépett egyet az asztal felé. Ismét Levy-é lehetett volna a slusszpoén, ám a labda megállt a gyűrűn, így a nagyszünetre 49-39-es eredménnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely-Marso-Vagép NYKK
Nézze meg galériánkat!
VB

A második félidőben hamar feljött előbb öt (51-46), majd három (53-50) pontra a Nyíregyháza (51-46). Még szerencse, hogy ezt követően Mohácsi kilépett a triplájánál, így nem lett egál, de Bencze rögtön időt kért. A 26. percben Davis és Ivosev kakaskodott, előbbi sima, utóbbi sportszerűtlen faultot kapott. Boldizsár triplája után már 58-57 volt az állás. A vendégek csak nem álltak le, a vezetést is átvették.

68-67-ről várták a felek az utolsó játékrészt. A játékvezetők továbbra is a vendégeket támogatták. Vérlázító volt, amit Hegedűsék műveltek. Ivosevet azonban ez sem lendítette ki a ritmusból, vállára vette csapatát, és 26 pontjával eldöntötte a meccset. 1:49-cel a vége előtt, 88-78-nál azért Bencze még időt kért, a végén volt még pár gyors kosár, de a Falco győzelmét már semmi nem fenyegette.

Mestermérleg:

Bencze Tamás, a Falco edzője: A forgatókönyv hasonló, volt, mint az eddigi hazai meccseinken. Kemény meccsre számítottunk, az is volt. Sokat tettünk a győzelemért, ezúttal is a negyedik negyedben nyertük meg a találkozót. A pszichikai és fizikai állapotunkra nem lehet panasz, a védekezésünkre viszont az utolsó negyedet leszámítva igen. Sok pontot dobtunk, igaz sokat is kaptunk, de a lényeg, hogy nyertünk.

Ferenczi Tamás, az NYKK edzője: A meccsnek két kritikus pillanata volt: a második negyedben pár pontos vezetésnél eladtunk három labdát, kihagytunk két ziccert, a Falco pedig ezt könyörtelenül kihasználta. A harmadik negyedben megint visszajöttünk a meccsbe, de a záró játékrészben megint volt egy két perces rövidzárlatunk, onnan már nem tudtunk felállni.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!