Falco: egy pofon Kaposváron

Tizenöt másodperccel a vége előtt nyerték meg a meccset az esélytelennek kikiáltott hazaiak.
-----

Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-74 (23-19, 13-26, 22-13, 18-16)

Bajnokság, 20. forduló

Kaposvár, Kaposvár Aréna

V.: Papp P., Goda L., Nyilas I. (Farkas Z.)

KKK: M. Curry 15/6, Krnjajski 2, Baki 5/3, Rivers 19/3, Révész 14. Csere: Miliszavljevics 11/3, Bogdán 7/3, Puska B. 3/3.

Falco: Váradi 11, Dancsecs -, Benke 13/9, Bruinsma 12, Lake 8. Csere: Barac 8, Perl 19, Keller Á. 3, Doktor P. -, Kovács B. -.

Az éllovas Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt fogadta az alapszakasz 20. fordulójában az utolsó előtti helyen álló Kaposvári KK.

Négy Révész-ponttal kezdődött a meccs, majd Váradi büntetőire Krnjajski felelt egy kettessel, és Rivers is betalált (8-2). Az első percekben meglepte a Falcót a házigazda, öt perc elteltével 12-8-ra vezetett, majd Curry dobott egy triplát. Bruinsma dobhatott büntetőket, miközben a kaposvári pontok kezdtek elmaradozni – 15-14-re jött fel a Szombathely. Minden kaposvári találatra érkezett szombathelyi válasz a negyed hátralevő részében, majd a zárszó Puskáé lett, aki egy triplával állította be a negyed 23-19-es végeredményét – Váradi próbált válaszolni, de az ő távolija kimaradt.

A második negyedet is jobban kezdte a motiváltan kosarazó Kaposvár, a 13. perc végén 28-21-re vezetett Révész közelijével – Benke triplája kellett a Falco-kapaszkodáshoz. Benke kimaradt triplája után Bruinsma gyűjtötte be a lepattanót, majd tette vissza a labdát – két pont volt ekkor a különbség a felek között, időt is kértek az előnyüket őrizni igyekvő hazaiak. A 17. perc elején Lake értékesített egy ziccert, majd Perl is betalált – a meccs során először vezetett a Falco, amely időt is kért 30-33-nál. Váradi is betalált, Bogdán triplájával már a Kaposvár kapaszkodott. Rákapcsolt a Falco, a Váradi, Lake, Perl trió hat pontját követte egy újabb KKK-tripla, de a félidei zárszó Perlé lett, aki egy duplával 36-45-re módosította az állást.

A mez nem nyer meccset
Mészáros D. Zsolt

Pont nélkül telt el a második félidő első perce, majd Curry szállított egy triplát, de Váradi akciója is három pontot ért a másik oldalon – akcióból és az azt követő büntetőből volt eredményes. Többet hibáztak a felek, Rivers tripláján kívül két és fél percig nem érkezett pont egyik oldalról sem. A rontott támadásokat hatékony akciók követték, de a felváltva esett pontok azt eredményezték, hogy a különbség nem változott. Perl egy duplával lépett elő a meccs addigi legeredményesebb játékosává (13 pont), de Rivers gyorsan beérte a másik oldalon – 54-58 volt ekkor az állás, majd Curry kettesével ismét egyetlen kosárra jött fel a házigazda. Aligha ilyen meccsre számított a Falco: Bogdán egyenlített a negyed utolsó percében, így az utolsó tízperces etapra 58-58-nál fordultak a felek.

Rivers visszavette a vezetést a házigazdának, Benke hármasával azonban ismét a Falcónál volt az előny. Az előző jelenetsort ismételték a felek: megint egy r betűs kaposvári, ezúttal Révész talált be közelről, Benke viszont megint elsüllyesztett egy trojkát (62-64). Perltől is érkezett két pont, időt kértek a kissé megtorpanó hazaiak, akik a kis szünet után új erőre kaptak: Rivers dupláját Miliszavljevics távolija követte, és Révész két büntetője is célba ért (69-66). Tartotta hárompontos előnyét a KKK, bombameglepetés volt érőben – az utolsó két percbe lépve Bruinsma hozta vissza egyre a vendégeket, majd újabb találatával már ismét a Falco vezetett (73-74) – jött is a kaposvári időkérés. Amiből ismét a házigazda jött ki jobban: Curry akcióját fault zárta, a két büntetőt viszont bedobta másodpercekkel a vége előtt! A Falco is időt kért, majd Perl próbálkozott, sikertelenül. Ismét Curry ellen faultoltak a vendégek, akinek ezúttal még az is belefért, hogy egyik dobását kihagyja: 76-74-re nyertek a vendéglátók.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.