„Szóltak” a gumibotok Székesfehérváron

Valaki sörös poharat dobált, azonosítani akarták, amikor kitört a balhé. A FALCO szurkolók rendőrségi túlkapásról beszélnek, a rendőrség pedig azt mondja, a fokozatosság elvét követték.

Több FALCO szurkoló is jelezte szerkesztőségünknek, hogy úgy érezte, a székesfehérvári rendőrök fejüket elvesztve, nőket és fiatalokat sem kímélve „ütöttek, vágtak, gumibotoztak” mindenkit, aki az útjukba került a pénteki Albacomp-FALCO kosármeccs után.

Így emlékeznek a szurkolók

– A meccs hajrájában valaki közülünk egy székesfehérvári szurkolót műanyag sörös pohárral megdobott. Ekkor állt is a játék, mert az Albacomp drukker befutott a pályára – meséli az egyik FALCO szimpatizáns. Amikor a meccs után bezárt ajtók fogadtak minket, a rendőrök azt mondták, hogy azonosítani akarják, aki dobott. Ha jól tudom, a srácot a mosdóban megtalálták. Az ajtók azonban ekkor sem nyíltak ki. Nagyon sokan voltunk, kis helyre bezsúfolódva. Egyre türelmetlenebb kezdett lenni mindenki. Fogalmam sincs, hogy ezután mi történt. Egyszercsak, mint az örült, elkezdtek kiverni minket a csarnokból. Válogatás nélkül ütöttek, vertek, rúgtak mindenkit. Én és az unokatesóm is kék-zöld foltokkal tértünk haza Székesfehérvárról.

A pohárdobálás utáni pillanatok
Szabó László

– Nagyon megijedtünk – ezt már egy fiatal FALCO szurkoló lány meséli. Nekem szerencsém volt, mert az egyik srác a testével megvédett, a barátnőm viszont menekülés közben elesett és beverte a fejét.

Volt, aki közelebb volt a tűzhöz

Találtunk olyan szurkolót is, aki elmondása szerint látta, hogy mi történt. Miért tört ki a balhé.

– Nagyon fogytán volt már mindenkinek a türelme. A rendőrök pedig megtalálták, akit kerestek. Nem értettük, miért nem engednek ki minket. Ekkor az egyik srác odalépett egy rendőrhöz és a kezét a vállára tette, meg mondta neki, hogy engedjetek már ki. Ez után már nem sok ideje maradt, hogy végiggondolja, jól cselekedett-e. Azonnal leütötték. Na, itt szabadult el a „pokol” – mesélte.

Fokozatosság elve

Természetesen kíváncsiak voltunk a rendőrség álláspontjára is. R. Szabó Ágnes, a fehérvári rendőrkapitányság szóvivője a Nyugat.hu-nak megerősítette: volt rendőri intézkedés az Albacomp - FALCO mérkőzésen.

– A találkozó alatt egy szombathelyi szurkoló sörös pohárral megdobott egy székesfehérvárit. Kollégáim úgy ítélték meg, hogy nem lenne helyes a szektorból kiemelni. Így megpróbálták a találkozó után azonosítani. Ezért nem mehettek ki azonnal a csarnokból a vasi szurkolók, akik a rendőrséggel nem voltak együttműködőek. A fiatalembert barátai a mosdóban még átöltöztetni is megpróbálták, hogy megtévesszenek minket. Ez nem sikerült. Előállítottuk, garázdaság vétsége miatt indult ellene eljárás – mondta R. Szabó Ágnes.

A sajtószóvivő kérdésünkre elmondta azt is, az ellenszegülő FALCO szurkolók ellen a fokozatosság elvét betartva került sor a gumibotozásra.

A fehérvári szurkolót, akit műanyagpohárral megdobtak és ezért a pályára rohant, szintén próbálja beazonosítani a rendőrség.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!