Zsúfolásig telt lelátók fogadták a ZTE-Falco meccs résztvevőit pénteken este. A hazai B-közép „Fuck you Govens! Fuck you!” rigmussal „köszöntötte” korábbi kedvenc játékosát, a most már szombathelyieket erősítő Darrin Govens-t a bemelegítés után. Az amerikai ezt később a meccs folyamán folyamatosan megkapta, és mint utólag kiderült, a zrika ki is zökkentette remek formájából.
Egy perc után 5-0-ra vezettek a fehér mezesek. A Falco hamar válaszolt Váradi és Pustahvar távolijával. A hazaiak szinte minden próbálkozásukból sikeresek voltak, így eleinte az ő akaratuk szerint alakult a meccs. Váradi aztán bekeményítetett, a negyed derekán fordítottak a vendégek (11-13). A Falcóba beállt az új szerzemény, Zsigeranovics, valamivel több, mint három perc volt hátra, amikor 13-21-nél Bencze Tamás időt kért. Sikerült rendezniük a sorokat a zalaiaknak, 6-0-val feljött 18-21-re a ZTE, ekkor Szekulovics lépett a zsűriasztal felé. Az első negyed Ubilla büntetőivel 22-27-es eredménnyel zárult.
Parázs hangulatú volt a derbi, a hazai B-közép végig a vendégeket anyázta, időnként a szombathelyi focicsapat is csuklott. Bár továbbra is kézben tartotta a meccset a Falco, visszajött a meccsbe a ZTE. A bajnokságegyik legjobb egyese, Ubilla vette vállára a hazaiakat, triplájával megszerezte tizenkettedik pontját, és hosszú idő után ismét a Bencze-legénység vezetett (34-33). Ez fordulópont volt, a remek napot kifogó Drunglias közelije után ismét időt kért Szekulovics. Benke távoliját követően már 41-33 volt az állás. Aztán először (és utoljára) villant – távolról – Medford, majd egyéni akcióból Govens is hozzátett, 41-38-nál ismét Bencze hívta magához fiait. A második negyed egyértelműen a zalaiakról szólt, 30 pontot szórtak, a félidőben 52-45 volt az állás.
A fordulás után 6-0-val kezdett a ZTE, hamar zúgott is a „Tíz! Tíz! Tíz” rigmus. Tizenhat ponttal is vezettek a hazaiak (62-45), aztán ismét beállt Zsigeranovics, amitől új erőre kapott a Falco, hatra zárkóztak a vasiak (64-58). Az utolsó felvonás 68-62-ről indult.
Simon és Ubilla akaszkodott össze a záró negyed elején, páros technikai lett a „jutalmuk”. Időközben 68-66-ra feljött a vendég. Varázsütésre jött az újabb fordulat, Szabó triplájával a 35. percben 79-68-ra ismét elhúzott a Zete, Szekulovics jobb híján megint időt kért. Norfleet megtette azt a szívességet a Szombathelynek, hogy a kitörő Govens-t utolsó emberként sportszerűtlenül faultolta 79-72-nél, igaz ez is belefért, mert a két sikeres büntető után az oldalbedobást követően nem vendég, hanem hazai kosár született. Ubilláék jól sáfárkodtak a hátralévő idővel – még egy Drungilas-sportszerűtlent is átvészeltek –, és összességében teljesen megérdemelten nyertek. Hiába debütált jó egyéni teljesítménnyel Zsigeranovics, a ZTE felkészült riválisából, kikapcsolta kulcsembereit, és a kulcspillanatokban rendre tudott valami újat húzni.
Bencze Tamás, a ZTE edzője: Nagyon örülök a győzelemnek és meghajlok minden játékosom előtt, mert csapatként tudtunk győzelmet aratni egy kiváló Falco ellen. Az első negyedben nem úgy működött a védekezésünk, mint terveztük, ráadásul a Falco extrán dobott és külső dobásaikat nem igazán tudtuk kontrollálni. A második negyed volt a döntő, amikor visszatudtunk jönni és előnnyel tudtunk menni a félidőre. Ubilla nagyon jó volt támadásban és biztos kézzel értékesítette a helyzeteket. Benke és Norfleet védekezése is dicsérhető, Drungilas pedig nagyot harcolt a palánk alatt, azon múlt a mérkőzés, hogy több lepattanót sikerült szednünk, ráadásul 13 támadót. Fontos volt, hogy a két falcos kisembert semlegesíteni tudtuk, így nem tudtak annyit hozzátenni a játékhoz, mint például tették a Körmend ellen. Nagyon kicsin tud múlni egy győzelem, úgy érzem ma megérdemelten hagytuk el győztesen a parkettet, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Boldog vagyok, hogy megnyertük a rangadót, ráadásul mindkét szurkolótábor nagyszerű hangulatot teremtett, ráadásul a játékvezetőkre sem lehetett panasz.
Szrecsko Szekulovics, a Falco edzője: Gratulálok a Zalaegerszegnek, az első negyedben sikerült némi előnyre szert tennünk, és megvolt a sanszunk megfogni a meccset. Később azonban a ZTE visszajött a meccsbe, és utána végig tartani tudta jó formáját. Ubillát sajnos nem tudtuk tartani ma este, extrán játszott, az egész ZTE nagyot harcolt, nálunk pedig sajnos nem volt elég energia a csapatban ehhez. Megint egy idegenbeli vereség – amikor elhagyjuk a Szombathely táblát, egyszerűen nem hiszik el játékosaim, hogy nyerhetünk... Szerencsére most két hazai meccsünk következik – a Kaposvár és a MAFC ellen -, remélem ott több babér terem számunkra. Dolgozunk tovább, beépítjük Ivant, aki jó játékkal debütált és januárban megpróbálunk vendégként is sikert aratni; hiszen nem lehetünk idegenben kisegerek, ha hazai pályán oroszlánok tudunk lenni.