Elvette a Falco pályaelőnyét a Körmend, és pénteken bajnok lehet

Ezt az izgalmas végjátékot is elfeledné a Falco.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Egis Körmend 78-81 (23-20, 19-13, 19-23, 17-25)

Rájátszás, döntő, 3. mérkőzés

Szombathely, Arena Savaria

V.: Kapitány Gellért, Győrffy Pál Attila, Ádám József (Bodrogváry Iván József)

Falco: Váradi 11/3, Somogyi 8, Benke 12/3, Golomán 6, Keller 8. Cserék: Verasztó -, Perl 10, Clark 5/3, Kovács 4, Barac 14, Hawkins -.

Körmend: White 15, Takács -, Szavics 8/6, Durázi 13/9, Gordon 16. Cserék: Stokes 12/6, Kiss -, Ferencz 2, Henry 15/3.

1-1-ről, Szombathelyen folytatták a felek az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki finálét. Kamau Stokes a körmendiek részéről bemelegített, végül a kispadon kapott helyet.

Egy jó Somogyi-Keller összjátékkal indult a mérkőzés, majd Benke is eleresztett egy középtávolit egy lábról (4-0). Szavics szerezte meg a piros-feketék első kosarát, rögtön egy triplát értékesített, de Váradi azonnal válaszolt (6-3). Feljött megint egyre a Körmend, de egyelőre fordítani nem tudott, erről Somogyi büntetői gondoskodtak (8-5). Benke távoli kettesével elment öttel a Szombathely, majd a hátvéd egy gólpasszt is kiosztott Kellernek, White 2+1-esével tudott válaszolni a piros-fekete alakulat (12-8). Ennél sokkal közelebb egyelőre nem tudtak jönni a vendégek, elsősorban Benke jó játékának köszönhetően járt előrébb a Falco (16-10). Henry jól szállt be a kispadról, ez új színt vitt a körmendiek játékába, egy tripla után egy büntetőt is bedobott (18-14). Elkezdett feljavulni az amúgy is jó védekezés mindkét oldalon, jöttek is a hibák. Kamau Stokes végül pályára lépett már az első negyedben, de így is meg tudták tartani az előnyüket a hazaiak. 23-20.

Falco -Körmend 2022.06.21.
Mészáros D. Zsolt

Henry pontjaival feljött egyre a Körmend a második felvonás elején, sőt, Gordon ziccerével meglett a fordítás is a vendégeknek, de Barac hamar válaszolni tudott, majd Kovács is visszatett egy támadólepattanót (27-24). A fiatal játékos még egyszer megvillant, futásba került a Falco, időt kért Antonisz Konsztantinidesz (29-24). Kicsit megállt a támadójáték mindkét oldalon, ezen a Szombathely tudott előbb túllendülni, Perl kapott jó labdát (31-24). Gordon faulttal együtt zsákolt nagyot, a ráadás büntető azonban kimaradt, ám így is közelebb tudtak férkőzni a piros-feketék, újfent Gordont találták meg a társak, ezúttal Milos Konakov kért időt (31-28). Hiába Keller közelije, Durázi hármasa célt ért, már csak kettő volt közte. Golomán a sarokból reagált, majd Váradi harcolt ki egy sportszerűtlen hibát, elmentek héttel a sárga-feketék (38-31). Próbálta elkapni a pillanatot a hazai csapat, Váradi újabb két pontjával már 7-0-ás rohanásban voltak (40-31). Bár több lehetőségük volt a szombathelyieknek, nem tudták átlépni a tízpontos határt, végül White tört meg egy többperces gólcsendet (40-33). A hátralevő egy percben már csak Barac pontjait jegyezhettük fel, kilenccel ment a Falco a nagyszünetben. 42-33.

Falco -Körmend 2022.06.21.
Mészáros D. Zsolt

A fordulás után Gordon szerzett kosarat, Váradi egy hármassal válaszolt, ezzel először meglett a közte tíz is a mérkőzésen (45-35). Barac zsinórban négyet is hozzátett, időt kért Antonisz Konsztantinidesz (49-35). Egy ideig nem találtak be a csapatok, majd Gordon centerezett jól és Stokes triplája is beakadt, bejött tíz alá a Körmend (49-40). Keller próbálkozása szerencsésen hullott a gyűrűbe, de Stokes most elkapta a fonalat, újabb távolit küldött a helyére (51-43). Gordon révén lopta tovább a távolságot a vendég együttes, ám Benke szerzett labdáját követően Somogyi vitt végig egy gyorsindítást (53-45). White büntetőire Keller és Golomán szép összjátéka érkezett válaszként, majd White fejezett be jól egy akciót, továbbra is tartotta magát a Körmend (55-49). White nehéz dobása ment be, Szavics ziccerével pedig már csak kettő volt közte (55-53). Clark hazai szempontból fontos hármast küldött a helyére a sarokból, ám tovább ragadt ellenfelére a vendég alakulat, Durázi is jól célzott távolról (58-56). Clark büntetőzött jól, majd Antonisz Konsztantinidesz kapott technikai hibát reklamálásért, elment öttel a Szombathely (61-56). Az utolsó húsz másodpercben két nagy blokknak köszönhetően már nem született kosár, ezúttal is szoros végjátékra volt kilátás. 61-56.

Falco -Körmend 2022.06.21.
Teljes galériánkért kattintson a képekre!
Mészáros D. Zsolt

Perl betörésével indult a záró felvonás, Henry küzdött nagyot a festékben a túloldalon (63-58). Barac középtávolról már a tizenkettedik pontját szerezte, míg Durázi két büntetőt tett a helyére (65-60). Váradi kosara következett, ám Henry továbbra is eredményesen kosárlabdázott. Barac és Stokes is kapott egy-egy technikait, majd Henry büntetőjével tovább lopta a távolságot a Körmend (67-63). Perl és Durázi kosárváltásával folytatódott a meccs, így maradt a közte négy (69-65). Három támadólepattanót szerzett egymás után a Szombathely, amelyet követően Benke triplája hullott be, időt kértek a vendégek (72-65). White nem hibázott a vonal mögül, míg Benke csak az egyiket dobta be (73-67). Stokes harcolt ki három büntetőt, kettő ment be, kicsivel több, mint két és fél perc maradt (73-69). Benke kosarat érően tette fel a palánkra a labdát, de Durázi újabb hármasával feljött egy triplányira a Körmend, két perc volt hátra (75-72). Gordon tette vissza a saját támadólepattanóját, mindössze egy pont volt közte, amikor labdát szereztek a piros-feketék. Szavics állt bele egy triplába, be is ment, ötven másodperccel a vége előtt átvette a vezetést az Egis Körmend (75-77). Perlnek ütöttek oda, aki most is csak egyet tudott bedobni (76-77). Negyvennel a vége előtt hosszas videózás után végül a Falcóhoz került a labda. Benke triplakísérlete lejött, leszedte a labdát a Körmend, Stokesnak ütöttek oda. Az irányító higgadt tudott maradni, háromra hízott a vendég előny, húsz másodperc maradt (76-79). Időt kért Milos Konakov. Nagyot védekeztek a piros-feketék, akik nyolc másodperccel az órán labdához jutottak. Perl szerzett labdát hamar, amelyből Barac dobott egy közelit, ami még felhozta egyre a szombathelyieket, de triplát kellett volna dobni, mert így nem maradt több ideje a hazaiaknak (78-79). White mindkét büntetőjét bedobta, Perl távoli kísérlete pedig lejött, Szombathelyen nyert az Egis Körmend, amely így egy győzelemre került a bajnoki címtől. 78-81 - tudósít a BB1.hu .

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!