Huszonegy év után találkozik újra a Besiktassal a Falco

Isztambulban sem feltartott kezekkel lépnek pályára a sárga-feketék.

Huszonegy év után találkozik egymással ismét a Besiktas és a Falco. Jelenleg a Bajnokok Ligája D-csoportjában négy kör után Gasper Okorn együttese 50 %-os mérleggel – két győzelemmel és két vereséggel – áll, míg a “félholdasok” egy sikerrel és három vereséggel utolsó előttiek. A vasiak utazása nem a leggördülékenyebbre sikerült, hiszen hétfőn reggel az osztrák autópályán egy baleset miatt dugóba kerültek, ami miatt lekésték a repülőjüket, így a tervezettnél később érkeztek meg Isztambulba.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Talán most sokan azt gondolják, hogy nem jó csapat a Besiktas, mert rosszul kezdte a szezont. Tény és való, hogy nem úgy állnak, ahogy azt előzetesen eltervezték, kikaptak a BL-ben is párszor, illetve jelenleg még a török ligában is negatív mutatóval bírnak. Nyilván nem elégedettek a saját helyzetükkel, de biztos, hogy úgy állnak a holnapi meccs elé, hogy le akarják győzni a Falcót. Szerintem nagyon jó csapatuk van, Dusko Ivanovics nagy név az edzők között, nem is kell őt senkinek sem bemutatni. Jordan Theodore, Shaquille McKissic és James Michael McAdoo a legmeghatározóbb játékosaik, mindhárman topszintet képviselnek, utóbbi kétszeres NBA-bajnoknak mondhatja magát, előbbi kettő pedig nagyon magasan jegyzett európai sztárcsapatokban is megfordult. És akkor ott van még Nemanja Djurisic, aki játszott korábban a Zielona Gora, a Bonn és az Oostende színeiben is, illetve Ismet Akpinar, aki többek között még a német válogatottban is szerepelt. Ezek a játékosok rendkívül tapasztaltak, hiszen eddigi karrierjük során a kontinens legerősebb bajnokságaiban edződtek. Tegnap a Fenerbahcéval játszottak egy egál meccset, csak a végjátékban maradtak alul az isztambuli derbin, ami még akkor is nagy szó, ha a Fener négy legjobb játékosa hiányzott. Megmutatták, hogy komoly csapat ellen is fel tudják venni a kesztyűt. Egyáltalán nem lesz könnyű dolgunk, de felkészültünk becsülettel, van egy tervünk, igyekszünk a tőlünk telhető legjobb teljesítményt nyújtani, nem feltartott kezekkel lépünk pályára Isztambulban sem. Reddic-nek van egy kisebb ujjsérülése, de megpróbál játszani ő is holnap.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!