Induljon a banzáj!

Most kezdődnek az izgalmak: megkezdi a rájátszást a Falco. Az első ellenfél a Sopron lesz.

Az NB I-es férfi kosárlabda bajnokság felsőházi rájátszásának első fordulójában az alapszakaszgyőztes Falco-SZOVA KC Szombathely a nyolcadik Sopront fogadja az Aréna Savariában. A három győzelemig tartó párharc tétje a legjobb négybe kerülés.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a keddi edzést a térdét fájlaló Jarosevits Róbert kihagyta, Szanati Mátyás pedig egy ütközés után sérült meg. Jó hír, hogy mindketten felépültek, így teljes kerettel várjuk a Sopront.

– Tulajdonképpen mondhatjuk, hogy bő egy hónapja a bajnokságban a második félidei játékunkkal simán nyertünk ellenük, de az első félidőben azért megnehezítették a dolgunkat. Igaz, akkor a négy 1-2-es poszton bevethető játékosom közül csak egy volt 100 %-os. Simon egyáltalán nem játszott, Szanati csak egy félidőt bírt, Timberlake-nek pedig kényszerből, beinjekciózva kellett beállnia. Most viszont az első perctől kezdve komplettek leszünk, úgyhogy az a meccs biztos nem ismétlődik meg. Azt szokták mondani, hogy ilyenkor a rájátszásban az első találkozó pszichés terhe a hazaiak vállát nyomja. Ez nyilván most is így van, de én azt mondtam a fiúknak, hogy amikor legutóbb játszottunk a Sopronnal, akkor sem volt más a felállás. Mi már akkor is elsők voltunk, a Sopron pedig akkor a nyolcba igyekezett. Akkor két negyednyi jó játékkal simán tudtunk nyerni. Tudjuk, hogy magas a szurkolók elvárása, de ezzel a párharccal kapcsolatban a mi elvárásaink is hasonlóak – mondta Bencze Tamás.

Meszlényi bízik a bravúrban

Bár a vendégek az alapszakaszban oda-vissza kikaptak a Falcótól, nem adják fel előre a párharcot, szeretnének meglepetést okozni.

– Általában a play-off első meccsein szoktak meglepetések születni. Remélem, hogy sikerül nekünk borítani a papírformát. Persze ehhez nagyon jól kell játszanunk. Tudom, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, talán a keddi, hazai meccsünkön lesz nagyobb sanszunk a győzelemre. A Falco hazai pályán veretlen maradt az alapszakaszban, igaz az én irányításom alatt még mi sem kaptunk ki az MKB Arénában. Persze nyilván nem ugyanaz a kettő, hiszen a mi esetünkben csak egy fél szezonról van szó. Biztos sok szurkoló lesz a meccseinken, a jó hangulat garantált itt, is ott is – mondta Meszlényi Róbert, az SKC edzője.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!