A centergondokkal küzdő FALCO-SZOVA KC Szombathely két hete jelentette be, hogy a szezon végéig szerződtette a B csoportos Pápától visszatérő 210 cm magas centert, Jarosevits Róbertet.
– A sok sérülés miatt mindenképp kellett a FALCO-nak egy magasember, egyszer csak szólt Gyuri bácsi, hogy menjek el edzésre, mert Nikola szeretne megnézni. Meglepődtem. Szerettem volna még mindenképpen az első osztályban szerepelni, de ez a lehetőség most hamarabb jött, mint gondoltam. Nagyon jól érzem magam ismét Szombathelyen. Eleinte nem volt egyszerű, mert nagy különbség van a B és az A csoport között. Itt teljesen más a ritmus, sokkal keményebbek, gyorsabbak, pörgősebbek az edzések. Ráadásul most, hogy volt két hét szünetünk, kicsit többet is dolgoztunk. Próbálta Nikola agresszívebbé tenni a csapatot. Pihengetek, mert egyelőre fárasztó a terhelés, de úgy érzem, lassan kezdek belejönni – mondta Jarosevits.
– Kivel vagy a legjobb kapcsolatban a csapatból?
– Jó a hangulat, szinte mindenkivel jól kijövök. Sokat viccelődünk. Nyilván a régi játszótársakkal, Pankárral, Willel, Kálmánnal, Borszékivel és Szanatival könnyebb helyzetben voltam, mert ismertük már egymást. Koljával (Alekszejev - a szerk.) is jó a kapcsolatom. Örül neki, hogy odateszem magam edzéseken, hiszen így van, aki ellen keményen készülhet. Amikor egyszer-kétszer véletlenül megütöttem, rögtön bocsánatot kértem, de ő azt mondta, semmi gond, nyugodtan, jó az neki, ha egy ilyen kemény játékossal találja szembe magát. Rendes srác, a kosárpályán kívül is sokat szoktunk beszélgetni.
– Mennyire nehéz ellene játszani?
– Nagy darab, erősebb, mint én. Ha jó támadó pozíciót vesz fel, akkor nehéz ellene védekezni. De igyekszem megnehezíteni a dolgát. Elbirkózgatunk a palánk alatt – mondta mosolyogva.
– Beszélgettél már Nikola Laziccsal arról, hogy mi lesz a szereped a csapaton belül?
– Személyesen még egyszer sem beszélgettem Nikolával, azon kívül, hogy ha edzésen hibázok, akkor mindig szól. Ott aztán mindent észre vesz. Inkább Gyuri bácsival tartottam a kapcsolatot. Annyit tudok, hogy eredetileg csere centernek szerződtettek. Tisztában vagyok vele, hogy Borszékivel és Harazinnal együtt vagyunk páran erre a posztra, majd eldől, hogy mi lesz. Nekem egyelőre az edzésmunkára kell figyelnem. Ha majd úgy teljesítek, akkor gondolom, hogy játéklehetőséget is kapok.
– Szombaton a Sopront fogadjuk. Mire számítasz a rangadón?
– Fontos meccs lesz, bízom benne, hogy Thomas érkezésével erősebbek lettünk. Remélem, hogy az elmúlt két hét munkájának meg lesz az eredménye, és nyerünk. Nehéz sorozat előtt állunk, ráférne a csapatra egy kis siker. Én még Keresztesen, Szabón és Brooks-on kívül nem nagyon ismerem a soproni játékosokat, holnap fogunk csak videózni. Ami pedig engem illet: ha játéklehetőséghez jutok, remélem, hogy segíteni tudok a csapaton.