Tévés meccs lesz és új időpontra kerül a Falco-Körmend

Jövő szombat helyett egy nappal korábban,13-án pénteken 18 órától játsszák a vasi kosárlabda rangadót.

Jövő szombat helyett egy nappal korábban,13-án pénteken 18 órától játsszák a vasi kosárlabda rangadót. A Falco-Körmend meccs időpont módosításának oka az m2 élő közvetítése.

Sportdiplomáciai fronton komoly sikert könyvelhetett el az FKC Szombathely. A klub ügyvezetőjét, Gráczer Györgyöt beválasztották a Magyar Kosárlabda Liga ötfős intéző bizottságba. Abba a testületbe, amely a minap megállapodást kötött a Magyar Televízióval két bajnoki rangadó élő közvetítéséről.

A helyzet nem rózsás, hiszen meccsenként egy millió forintot a liga utal át az MTV-nek, tehát még mindig fordítva ülünk a lovon, mi fizetünk, ahelyett, hogy megvennék az árunkat, ám mégis úgy gondoltuk, hogy megér ennyit a nézők, szponzorok kiszolgálása. Azért is törekedtünk megállapodásra a közszolgálati televízióval, mert ha most nem közvetített volna az m2, akkor februárig biztosan lemondhattunk volna a kosárlabda képernyőre kerüléséről - tört lándzsát a képernyőképes játék mellett Gráczer György. Aki bár szerényen hallgat róla, nem kis része van abban, hogy a most szombati Paks-Kaposvár bajnoki mellett 13-án pénteken (vajh, kinek lesz majd balszerencsés e nap) hat órától a Falco-Körmend rangadót közvetíti az m2.

- Intézőbizottsági tagságom ideje alatt igyekszem majd nem csak klubom, a Falco, de a nyugat-magyarországi csapatok érdekeit is képviselni - jegyezte meg az ügyvezető.

A tévés közvetítésekről még annyit, hogy a liga a bajnokság elején az idényre szóló, 12 találkozót magába foglaló szerződést kötött a Sport1-gyel. A csatorna három meccset már adott (két férfi és egy női Eb-középdöntő csoportmeccset), s vélhetően a szezon végéig láthatunk még élvezetes derbiket, ha máskor nem hát a bajnokság finisében.

Más téma. Sorsoltak a Magyar Kupában. A tavalyi első hat csapat kiemelt volt, így a sárga-feketék is csak most, a legjobb 16 között csatlakoznak a küzdelmekhez. Az FKC ellenfele vagy a Szeged, vagy a MAFC lesz. Ha a B-csoportosgárda, akkor egy mérkőzésen, a fővárosban dől el a nyolc közé jutás, ám ha a Tisza-partiakkal kerülnek össze Kálmánék, akkor a lebonyolítás oda-visszavágós alapon történik. A nyolcaddöntő további párosítása: PVSK-Körmend, Diana SE-Szolnok, Nyíregyháza-Kecskemét, Veszprém-Göd vagy Salgótarján, Atomerőmű-Soproni Ászok, Kaposvár-ZTE, Albacomp-Debrecen. Az MKOSZ által megjelölt játéknapok: január 4-5, és 11-12.

A végére még egy jó hír a listavezető Debrecen pénteki vendégjátéka előtt: edzőmeccsen, Kálmánnak, Alexével és Eakerrel a fedélzeten simán, 110:87-re verte az FKC a fehérorosz Kojenecet szerződtető bajnoki sereghajtó Dombóvárt.

Falco KC Szombathely_Dombóvári VMSE 110:87 (33:21, 24:18, 21:29, 32:19).
Szombathely, vezette: Sabáli, Tóth.

Falco: Kálmán 18, Alexe 26/12, Pankár 8, Borszéki 5/3, Heinle 28/15.
Csere: Eaker 13, Gráczer 4, Dénes 6, Sallay 2, Henrik.
Edző: Zsoldos András.

A Dombóvár legjobb pontszerzői: Spivey 22/3, Halimics 20/12, Kojenec 16.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!