A Szolnok ellen zárja 2020-at a Falco

Az a kérdés, mennyire lesz fejben a pályán a csapat.
-----

Vasárnap nem várt vereségbe szaladt bele a Falco Sopronban (101:98), amivel elveszítette veretlenségét az idei hazai pontvadászatban, amelyet kimondva-kimondatlanul ismét a bajnokság megnyerésének szándékával kezdett el. Gasper Okorn csalódott és mérges is volt, aminek hangot is adott a mérkőzés utáni nyilatkozatában.

Egy mérges ember
Mészáros D. Zsolt

„Először is hadd gratuláljak a Sopronnak. Szégyellem magam és a saját csapatom teljesítményét. Ha idegenben 98 dobott ponttal nem tudunk nyerni, az komoly probléma, és ráadásul ez már nem az első eset. Nekünk nem ez az arcunk, nem szabad így játszanunk. Persze ilyen hozzáállással tudunk egy-két mérkőzést nyerni, mert tehetséges csapatunk van, de ha így folytatjuk, ennél komolyabb pofonokba is beleszaladhatunk! A Sopron a második negyed vége felé 38 pontnál járt mégis 51 ponttal zárta a félidőt, majd az utolsó 5 perc alatt 17 pontot szereztek. Akárhogyis számolom ez 40 kapott pont 11 perc alatt. Rendet kell raknunk a fejekben, hisz szerdán egy bombaerős Szolnokot fogadunk.”

És az összeszedésre váró csapata

A Szolnokkal régen találkozott a Falco. Mint emlékezhetünk, tavasszal épp akkor tört ki Bréking: mégsem utazik Szolnokra a Falco 2020. October 13. 13:34 a járvány, amikor a Tiszaligetbe látogattak volna a szombathelyiek, és most ősszel is a vírus szólt közbe, az októberi szolnoki túra is emiatt maradt el. Hosszú és viszontagságos időszak után találkozik egymással tehát a két csapat, és a Szolnok egy győzelem után érkezik Szombathelyre. A piros-feketék a szintén nem hivatalos bajnokaspiráns Paksot verték otthon (89:80), s így a Falco mögött a második helyen állnak a bajnokságban.

Jó mérkőzésre van hát kilátás a szerdán délután fél hétkor kezdődő derbin, ahol az a kérdés, a szombathelyi stábnak mennyire sikerül rendet tenni a fejekben. Ha igen, akkor azt a Szolnok bánhatja, ha nem, bármi előfordulhat. A mérkőzés természetesen és sajnos zárt kapus, tőlünk viszont első kézből tudhatja meg az eredményt holnap este.