A Paks ellen is szenvedett a Falco, de ezúttal győzött

A siker a lehengerlő negyedik negyednek köszönhető.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 88-69 (18-13, 21-15, 17-27, 32-14)

Bajnokság, 5. forduló

Szombathely, Arena Savaria

Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Farkas Gábor, Földesi Ádám (Páli dr. Kálmán)

Szombathely: Pongó 7/3, Tanoh Dez 4, Benke 13/6, Tiby 5, Keller Á. 7. Csere: Perl 22, Pot 5, Krivacevic 4, Barac 12, Kovács B. 3/3, Jordano 6/6, Verasztó -.

Paks: Govens 10, White 12, Radics 7/3, Gulyás 6/6, Wright 3. Csere: Woods 14, Ihring 2, Pajor -, Dorogi 4, Kovács Á. 11/3.

Öt gyors paksi ponttal vette kezdetét a mérkőzés, Benke szórt egy triplát középről, ezt követően az ötödik perc elejéig hosszú pont csend következett, mindkét csapat halmozta a hibákat, végül Gulyás talált be másodszor kintről. Govens süllyesztett el egy tempót, Benke duplájával és Pongó hármasával zárkózott a Falco (8-10). Krivacevic egalizált, Perl értékesített két büntetőt, Woods csak egyet, Pot szerezte meg első pontjait. Barac küldte helyére a büntetőit, Woods és Perl váltott kosarat, így egy negyed után öt ponttal álltak jobban a hazaiak. 18-13

Falco KC - Atomerőmű
Perl a küzdelem maga
Mészáros D. Zsolt

Kovács Benedek köszönt be kintről, Woods a festékből, Pot ziccere után kért időt Sebastjan Krasovec. Radics pofozta be Govens rontott dobását, Pot egy pontot a vonalon hagyott, aztán kiosztott egy gólpasszt Baracnak, White szerzett egy pontot (26-18). Dorogi kosarára Perl válaszolt, Radics ziccerezett, Tanoh Dez közelije után megint időt kért a Paks. Perl növelte kétszámjegyűre a differenciát, White tört be szépen két pontért, Benke három büntetőt dobott be. Woods zsákolt, Keller találta meg Tanoh Dezt nagy labdával, a félidőt White pontjai zárták. 39-28

Tanoh Dez, a balettáncos

A második félidő első két percében jelentősen nem változott a különbség, a Falco egy pontot tett hozzá előnyéhez. Radics triplájával nézett be 10 alá a Paks, Tiby egy büntetőt dobott be, Woods tett hozzá két pontot. Perl hibátlanul dolgozott a vonalról, Govens 50%-kal, White szerzett labdájából Woods fejezte be a gyorsindítást, ráadásul a plusz egy is bement. Tiby dobta be a büntetőit, Kovács Ákos hármasával 5 pontra jött fel a vendég gárda (50-45). Ihring kettese után Milos Konakov időt kért, Tiby büntetőit White két pontja követte, Pongó dobott egy tempót. Govens és Barac váltott kosarat, a negyed utolsókét percében pedig még közelebb sikerült lopóznia a Paksnak, így izgalmas negyedik negyedre volt kilátás. 56-55

Konakov, a segítőkész

Wright kosarával már a Paks állt jobban, Keller szerzett egy kettest második esélyből, Kovács Ákos egy tempót dobott be. Pongó tört be szépen két pontért, majd Kovács Ákos büntetőkkel hárommal ellépett a vendég csapat (60-63). Perl mutatott be egy 2+1-et, négy büntetővel húzott el a Falco. White betörése eredményezett két pontot, sőt hármat, mert a plusz egy is a helyére került, ezt öt bedobott Falco büntető követte. A Paks sorozatos eladott labdái és rontott dobásai sokba kerültek ebben az időszakban, Jordano az egyiket egy hármassal büntette. Négy és fél perccel a vége előtt ismét 10 fölé kúszott a differencia, innen pedig már nem volt visszaút Sebastjan Krasovec együttesének, így a Falco javított szegedi veresége után, míg az ASE továbbra is nyeretlen. 88-69 - tudósít a BB1.hu. A képekre kattintva galéria nyílik.