A magyar kupa négyes döntőjében a Falco

Nagyon sima meccsen verték az Albát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)

Magyar Kupa, negyeddöntő

Szombathely, Arena Savaria

Játékvezetők: Benczur Tamás, Györfy Rúben, Farkas Gábor (dr. Gincsai János Péter)

Szombathely: Pot 6, Tanoh Dez -, Benke 15/9, Tiby 9, Keller Á. 8. Csere Kovács 3/3, Krivacevic 3, Verasztó -, Barac 4, Perl 22/3, Jordano 11/9, Pongó 14/9.

Alba Fehérvár: Chambers 12/3, Kass -, Barnett 18/9, Philmore 4, Dickey 7. Csere: Fazekas -, Takács Mi. -, Balogh 14/6, Roberts 6, Vojvoda 12/3.

Lassan indult a rangadó, Tiby két perc után szerzett egy pontot, mezőnyből elsőként Siyani Chambers volt eredményes, majd Keller köszönt be. Philmore két pontjára Benke felelt, James Dickey csent labdát és könnyű ziccert tett fel. Barnett használt ki egy létszámfölényes helyzetet, egy hosszú hazai pontcsendet Pongó zárt le, ráadásul 2+1-es akcióval (8-8). Balogh talált be távolról, majd közelről is ő fejezett be egy akciót, a túloldalon azonban lefaultolta Tibyt, aki nem hibázott a vonalról. Perl egy pontra csökkentette a címvédő hátrányát, Vojvoda tett fel egy floatert, Barac két büntetőt dobott be. Roberts és Perl váltott kosarat, Balogh fordult le gyönyörűen, Perl irányváltását nem tudta lekövetni a védelem. A negyedet Pongó triplája zárta. 21-19

Falco KC - Alba
Mészáros D. Zsolt

Roberts kettesével folytatódott a játék, Jordano szórt egy hármast, sőt egy ziccert is feltett, Vojvoda második esélyből triplázott. Jordano azonnal válaszolt, Vojvoda kettőből egy büntetőt dobott be, Perl tempója ért célt, Pongó triplája után Alejandro Zubillaga 9 pontos hátrányban kért időt (34-25). Dickey zsákolt, de kapott egy technikait, ezt Perl büntette. Philmore fejezett be egy szép 2-2-t, Benke pontos volt kintről, Pongó büntetőivel a mérkőzés folyamán először 10 pont fölé nőtt a differencia (40-29). Benke zsákolása után megint időt kellett kérnie az Albának, Kovács középről dobott triplát, Pot büntetőivel már a 20-at ostromolta a különbség. Barnett zárta le a futást egy hármassal, Dickey-t találta meg Vojvoda egy 2+1-re, Benke ziccerezett. Vojvoda büntetői kerültek a helyére, Benke dobta át kintről Fazekast, Balogh azonnal visszadobta ezt. A félidőt Keller pöcije zárta, így a félidőben 14 ponttal vezetett a címvédő. 54-40

Perl triplája akadt be a negyed legelején, Vojvoda szerzett négy pontot rövid idő alatt, Keller találta meg szépen Tiby-t. Perl robogott végig a pályán, Dickey beszedte negyedik faultját, Benke alakította ki a közte 20-at (64-44). Barnett kapott nagy labdát Chamberstől, Keller zsákolása után megint időt kért Zubillaga mester. Perl szokásához híven tökéletesen büntetőzött, Chambers és Roberts is bevágott egy tempót, Pot betörése ért két pontot (70-50). A negyed utolsó perceiben aztán megint elindult a Falco-haneger, már 27 pont is volt a különbség, melyből a dúdaszóra 23 meg is maradt. 79-56

A negyedik negyed első két perce csendesen telt, két-két pontot szerzett mindkét csapat, ami természetesen a Falco malmára hajtotta a vizet. Ezt követően egy 8-0-ás futással sikerült valamelyest felzárkóznia az Albának, de a Falco öt egymás után szerzett ponttal megint lenyugtatta a kedélyeket (85-66). Kevesebb mint öt perc volt hátra, mikor a vendégek időt kértek, ekkora már ismét 20 pont felett járt a különbség. Innen értelemszerűen már nem volt visszaút, így a címvédő ismét kiütötte az Albát. 95-73 - tudósít a BB1.hu. A képekre kattintva galéria nyílik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu