A kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében a Falco

A Pécs nem tudta megnehezíteni a szombathelyiek dolgát.
-----

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – PVSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22)

Magyar Kupa, negyeddöntő

Budapest, Ludovika Aréna

V.: Tőzsér D. K., Pozsonyi L., Nyilas I.

Falco: Váradi 4, Doktor 12/6, Benke 9/3, Bruinsma 26/15, Keller 2. Cserék: Anderson 17/9, Perl 14/6, Barac 4, Lake 8, Dancsecs -, Kovács

-.

PVSK: Ruják 10, Lewis 15/3, Demeter 3, Budimir 2, Brkics 23. Cserék: Dragasevics 9/9, Funderburk 5/3, Krivacsevics 2

A Szolnoki Olajbányász a győzelme után fél szemmel már a Falco-PVSK ütközetre tekinthetett, mivel ennek a párharcnak a győztesével kell majd megmérkőznie az elődöntőben. A sárga-feketék az alapszakasz során mindkétszer magabiztosan verték a baranyaiakat.

Demeter eladott labdája után Benke Szilárd ziccere jelentette a mérkőzés első pontjait, ráadásul Demeter odaütött közben, ami már a második személyi hibája volt a baranyai bedobónak. Benke remek formában kezdte a találkozót, egy triplát is hozzátett, 5-0-ra vezetett a Falco, miközben újra elszórta a játékszert a Pécs. Ruják és Lewis célzott pontosan középtávolról, miközben Váradi és Doktor iratkozott fel a pontszerzők közé a túloldalon. Nem kezdtek jól Dragan Alekszicsék, 11-4-nél kért időt a vezetőedző. Rengeteg támadólepattanót szedett ebben a periódusban a Falco, aminek köszönhetően már a tíz is meg lett közte. A cserék is jól szálltak be a padról, semmit nem akartak a véletlenre bízni a sárga-feketék, már az első negyedben elakarták dönteni a találkozó végkimenetelét. Sokat elárul a PVSK első negyedbeli játékáról, hogy miután Brkics több dobást is elhibázott, egy eladott labda után elindult lefelé a pályáról, igaz, a játékvezetők erre még nem adták meg az engedélyt. A center végül fent maradt és ki is osztott egy nagy sapkát, amely után Dragasevics tett egy távolit a közösbe, de így is meggyőző fölénnyel zárta az első tíz percet a Szombathely. 26-12.

Pontatlanul kezdték a második negyedet a felek, végül Perl szakította meg a gólcsendet. A válogatott bedobó ezután egy hármast is a helyére küldött, tizenkilenccel húzott el a Falco. Lewis közelije és Anderson távolija következett, meglett a közte húsz (34-14). Budimir és Dragasevics révén megkezdte a felzárkózást a Pécs, Bruinsma állította meg a nagy futást. Szépen játszottak a sárga-feketék, miközben a pécsiek nem tudták áttörni a gátat, Dragan Alekszics kikérte a második idejét is (40-21). Átálltak zónavédekezésre a baranyaiak, ami két alkalommal be is jött, de a harmadikra Bruinsma átdobta azt (45-25). Sok büntetőt hagytak ki a pécsiek, nem tudtak érdemben zárkózni a nagyszünetig. 47-28.

Bruinsma: több pont, mint perc
MKOSZ

A fordulás utáni első támadást követően Funderburk kapott a kezéhez és le is kellett cserélni. Ruják szerezte végül a második félidő első kosarát, majd Brkics fordult be szépen, ráadásul egy büntetőt is dobhatott, igaz, az kimaradt (47-32). Keller trojkája lejött, Brkics pedig tovább faraghatta volna a különbséget, de megint elhibázott két szabaddobást. Bruinsma hármasa beakadt a sarokból, meglett a negyed első szombathelyi találata is. Lewis és Benke ziccerezett pontosan, nem tudott közelebb jönni a PVSK. Akárhányszor közelebb jöhetett volna Dragan Alekszics alakulata, annyiszor lépett előre valaki a Falcóból, de a sárga-feketéknél is látszott, hogy egy kicsit alábbhagyott a koncentráció, sok üres dobást hibáztak el Váradiék. Keller egy óriási zsákolással vétette észre magát, aztán Bruinsma fejezett be pontosan egy gyorsindítást, újra húsz fölé kúszott a differencia (59-38). Többször próbálkozott a mérkőzés során magasszerkezettel a Szombathely, amikor is a Bruinsma-Barac-Keller trió egyszerre volt a pályán, előbbi pedig így is nagyon élvezte a játékot, már a huszonhatodik pontját dobta, miközben kezdett eldőlni a meccs sorsa. 69-47.

Krivacsevics közelije nyitotta a záró etapot, majd Lewis zsákolt egy jó védekezés után, húszon belülre került a PVSK. Egészen Perl triplájáig, aki ezzel elérte a tíz pontot. Továbbra is szépen járatták a labdát a szombathelyiek, de ehhez hozzájárult a Pécs is, amely szétesett hátul, Dragan Alekszics újra időt kért (76-51). A rövid értekezlet után Funderburk kiszorított helyzetből dobott egy palánkos triplát, hogy aztán a túloldalon sportszerűtlen hibát vétsen a csapata, tovább nőtt a Falco fölénye (80-54). Próbálkozott becsülettel a Pécs – elsősorban Brkics -, de innen már nem tudott visszakapaszkodni a mérkőzésbe. A Falco könnyed győzelemmel jutott az elődöntőbe, ahol a Szolnok lesz az ellenfele. 96-69.

Dragan Alekszics, a PVSK-VEOLIA vezetőedzője: Először is gratulálok a Falcónak. Nagyon erősen játszottak, sok kontakttal, miközben a védő és a támadóoldalon is sokat variáltak. Az első negyedben kicsit lefagytunk, túl sok hibát vétettünk, ami után az ellenfelünk elkapta a ritmust. Ezután próbáltunk változtatni, átálltunk zónavédekezésre, de elsősorban a támadóoldalon nem voltunk elég élesek, ilyen dobószázalékkal lehetetlen megverni egy olyan jó csapatot, mint a Szombathely. Sok sikert kívánok nekik a tornán, mindenük adott ahhoz, hogy megnyerjék a kupát. Mi pedig folytatjuk a munkát és a play-outra fókuszálunk. Még egyszer gratulálok a Falcónak, de a saját csapatomnak is, nagy siker számunkra, hogy bejutottunk a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Gasper Okorn, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Többé-kevésbé egyetértek Dragan Aleksziccsel. Az volt a célunk, hogy jól, agresszívan kezdjük a meccset, ami meg is adta a mérkőzés alaphangját. A második félidő már arról szólt, hogy kézben tartsuk a találkozót. Nem nagyon vagyok elégedett a harmadik-negyedik negyedben látottakkal, mert bár megértem, hogy húszpontos előnynél nehezebb már koncentrálni, de úgy éreztem, hogy fejben már a pénteki elődöntőn jár az agyunk. Ettől függetlenül a győzelem az győzelem, erre már senki sem fog emlékezni. Számunkra most már a Szolnok elleni meccs a fontos. A Pécsnek a legjobbakat kívánom a szezon hátralevő részében és gratulálok nekik, hogy eljutottak idáig. Az idei magyar bajnokságban van hét csapat, amely bármikor megverheti a másikat. Mögöttük egy hely maradt a Magyar Kupában, amelyet végül a PVSK szerzett meg, szóval ez egy nagy siker a számukra a költségvetést és a keretet tekintve.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.