A Kaposvár ellen javított a Falco

Könnyű meccsen a végén a lazázás is belefért.
-----

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kaposvári KK 84-72 (20-13, 26-17, 21-21, 17-21)

Bajnokság, 7. forduló

Szombathely, Arena Savaria

V.: Benczur T., Praksch P., Török R.

Falco: Váradi 15/9, Doktor -, Benke 12/6, Bruinsma 19/9, Searcy 6. Cserék: Perl 20/3, Milosevics -, Dancsecs -, Lake 12, Kovács -.

Kaposvár: Curry 20/6, Krnjajski 3/3, Miliszavljevics 15/6, Rivers 12, Jukic 10. Cserék: Baki 3/3, Révész 4, Bogdán 5/3.

Az elmúlt két mérkőzését elveszítő Szombathely látta vendégül a legutóbbi fordulóban a nyeretlenségi szériáját megszakító Kaposvárt. Mindkét együttesnél voltak hiányzók, a sárga-feketéknél Anderson, míg a somogyiaknál Hendlein nem tudott pályára lépni. A vasiaknál ezen felül még a frissen igazolt légiós, Boris Barac bemutatkozása is váratott magára.

Két gyors befejezéssel a Kaposvár kezdte jobban a mérkőzést, sokáig nem találta a gyűrűt a Falco (1-6). Távoli dobásokkal és büntetőkkel próbált zárkózni a Szombathely, amely a negyed derekán fordítani is tudott, Nikola Lazics pedig időt kért (14-8). Meg is volt rá minden oka, 13-2-őt futottak a sárga-feketék pár perc alatt. Bruinsmát nem tudták tartani a somogyiak, a légiós már az első negyedben elérte a tíz pontot. 20-13.

Váradi nem volt a pályán, így a Perl-Benke duó irányított ideiglenesen a hazaiaknál, ami nem is okozott nekik nagy gondot, 10-2-vel kezdték a második játékrészt. Fokozatosan lépett el a Falco, miközben nagyon egysíkúvá vált a kaposváriak játéka (34-18). Szinte a semmiből feljöttek tízre a kék-fehérek, magához is hívta a játékosait Gasper Okorn, aki amiatt is aggódhatott, hogy Milosevics fájdalmas arccal cserét kért. Mindettől függetlenül megmaradt a hazaiak tartása, akik a nagyszünetre visszaállították a magabiztos előnyüket. 46-30.

Perl ma is kitett magáért
Mészáros D. Zsolt

A fordulás után próbálta rövidre zárni a lényegi kérdéseket a Falco, amelyből Bruinsma, Perl és Benke is átlépte már eddigre a tíz pontot (55-35). Beállt a közte nagyjából húsz, nem erőltette meg magát a Szombathely, a Kaposvárban pedig nem volt, aki a hátára vette volna a csapatot. A harmadik felvonás krónikájához hozzátartozik még, hogy Searcy két gyors faultot is beütött, ezzel pedig kipontozódott. Egy fokkal jobban játszott a vendég csapat a negyed végén, de ez is csak arra volt elég, hogy egálra hozzák ezt a tíz percet Nikola Lazics fiai. 67-51.

Az utolsó negyed sokáig nem tartogatott izgalmakat, végig tartotta magabiztos előnyét a Falco, de két perccel a vége előtt szinte a semmiből feljött tízre a KKK (80-70). Bár a sárga-feketék győzelme nem forgott veszélyben, a végére sikerült kozmetikázniuk az eredményen a vendégeknek. Végül tizenkét ponttal hozta a kötelezőt a Szombathely. 84-72.

Kedves Olvasó!
Kérjük, támogasd havonta rendszeresen a Nyugat.hu szerkesztőségének a munkáját! Mert veletek együtt tudjuk kideríteni, megírni, megmutatni, hogy mi történik körülöttünk.