A Jézuskától a Falco szurkolóinak: itt a tegnapi meccs összefoglalója

És még Gasper Okorn értékelése is.
-----

Mint emlékezhetünk – hogyan is feledhetnénk – a Falco KC tegnap egy parádés BL mérkőzésen győzte le A Zaragoza meghajolt a Falco előtt 2020. December 22. 20:00 a Casademont Zaragoza csapatát a Savaria Arénában (94-86). Nézők nélkül, és a „királyi” televízió érdeklődését is mellőzve. A FIBA azonban elkészítette a meccs összefoglalóját, amit pótlásként megmutatunk, előtte azonban Gasper Okorn vezetőedző értékelése és karácsonyi üdvözlete a szurkolóknak.

„Nagyon elégedett vagyok a győzelemmel. Ez volt a negyedik összecsapásunk a Zaragoza ellen. Látszik a fejlődés, mert az első három mérkőzésen partiban voltunk, és most végre sikerült nyerni. Az első félidőben gond volt a védekezésünkkel, de a 49 szerzett ponttal ott tudtunk maradni a Zaragoza közelében. A második félidőt támadásban rosszul kezdtük, de a védekezés meccsben tartotta a csapatot. Örülök, hogy decemberben ritmusba kerültünk, mert ma tudtunk negyven percen keresztül fizikálisan és mentálisan is száz százalékot nyújtani. Sajnos ez hiányzott a Nyiznyij ellen, ahol a végén elfogytunk. Nagyon nagy segítség volt, hogy számíthattam Benke Szilárd játékára. Úgy érzem, ezt a mai győzelmet megérdemeltük, kontrolláltuk a lepattanókat és az eladott labdákat. A fiúk hatalmas teljesítményt nyújtottak, és végig hideg fejjel gondolkodtak. Véleményem szerint Kyan Anderson támadásban az utóbbi két év legjobb egyéni teljesítményét hozta, míg Evan Bruinsma és Perl Zoltán konzisztens volt egész meccsen. Nem megfeledkezve, a győzelemhez ugyanúgy kellett Benke remek negyedik negyede, Váradi és Searcy védekezése, ők adták hátul a csapat stabilitását. Jason Thompsonnal nem tudtunk mit kezdeni, Lake-nek ezen a szinten tanulnia kell, de a végén bejött Searcy és rendet rakott. Végül szeretnék minden szurkolónak Boldog Békés Karácsonyt kívánni.”