Sok náció képviselője megfordult már az elsőosztályú magyar kosárlabda bajnokságban, de mexikói még aligha. Mostantól a közép-amerikai állam is képviselteti magát az A-csoportban, méghozzá a Falco KC Szombathely idei egyetlen légiósa, Jesus Ramses Benítez személyében. A pánamerikai ötkarikás selejtezők során nyolcas pont- és lepattanó átlagot felmutató válogatott center a Göcsej-kupán a cseh bajnok és a horvát ezüstérmes ellen mutatott produkciójával győzte meg a szombathelyieket, akik szerdán az idény végéig meghosszabbították az eredetileg tizenkét napos tesztelésről szóló próbaszerződését. Bár a mexikói Fuerza Regia gárdájától érkezett 24 éves 208 centi magas kosaras a zalaegerszegi nemzetközi torna helyosztóján bokasérülést szenvedett, az azóta eltelt időben bizonyosságot nyert, hogy csak néhány hetet kell kihagynia, aztán az FKC rendelkezésére állhat.
Hír még a sárga-feketékről, hogy a megyei önkormányzat egymillió forintos támogatást szavazott meg a nehéz anyagi helyzetben lévő klubnak. A segítség nagyon jól jön, pláne ebben az időszakban.
Kálmánék bár szerettek volna, valószínűleg már nem játszanak több edzőmérkőzést a Mol Szolnok elleni október 3-ai (18 óra) hazai bajnoki rajt előtt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!