Csak a csarnokon kívül volt szélcsend, a küzdőtéren állandó hátszél fújt az Albacompnak…

Ezen az estén akár meddig játszhattak volna a két csapat, a Falco akkor is vesztesként lett volna kénytelen elhagyni a pályát

ALBACOMP – FALCO KC SZOMBATHELY 108–104 (33–26, 20–26, 30–27, 25–25
Székesfehérvár, 2500 néző. V: Valovics, Pálla, Bognár

ALBACOMP: Simon B. 26 Bradford 16/6 Radovics 30/3 McClendon 17 Bencze 7 Csere: Dávid, Soós 5/3, Boozer 7.

FALCO KC: Kálmán 18/6 Doyne 29/12 Draughan 9/6 Kazlauskas 29/24 Aliakszejev 6 Csere: Borszéki 5/3, Váradi 8/6, Feigl, Will.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 7–12. 5. p.: 14–14. 9. p.: 28–23. 14. p.: 37–28. 17. p.: 45–45. 18. p.: 45–52. 22. p.: 64–57. 25. p.: 66–66. 29. p.: 81–71. 32. p.: 87–79. 33. p.: 87–85. 36. p.: 94–92. 39. p: 98–98

Kipontozódott: Aliakszejev (34. p.), Bencze (36. p.), Váradi (40. p.)

Az igazi szombathelyi drukkerek erre a mérkőzésre is elkísérték csapatukat, nem rajtuk és nem Kálmánékon múlott a siker

A fehérváriaknak volt több veszíteni valójuk, hiszen 3 fordulóval az alapszakasz vége előtt még matematikailag mindig volt esélyük arra, hogy ne kerüljenek be a legjobb nyolc közé.

Idegesebben is kezdtek a hazaiak, 15-9-es szombathelyi vezetésnél már a harmadik percben kénytelen volt időt kérni a fehérvári mester. Ez jót is tett Simonéknak, hiszen a következő 3 percben fordítani is tudtak, igaz a játékvezetők sorra osztogatták a személyi hibákat a Falco játékosainak. Aliakszejevet kénytelen volt Szekulovics lehozni a pályáról harmadik hibája után.
Ez a lepattanó szerzésben döntőnek is bizonyult, a mérkőzés végéig kétszer annyit gyűjtöttek össze a fehérváriak, mint a szombathelyiek. Draughan triplájával egyenlített a szombathelyi csapat, de neki és Borszékinek is befújták a harmadik személyit a sípmesterek, pedig még csak az első negyedben jártunk.

A második 10 percben McClendon kosarainak köszönhetően megpróbáltak meglépni a fehérváriak, de Váradi és Kazlauskas is pontosan célzott távolról, sőt Kálmán duplájával ismét egyenlő lett az állás. A fehérváriakon az időkérés sem segített, Bradford addig reklamált a játékvezetőknél, amíg azok kiosztottak neki egy technikait. Ezt kihasználva 7 ponttal meglépett a szombathelyi csapat, de az előnyüket nem tudták megtartani, a nagyszünetre már a fehérváriak vezettek 1 ponttal. Ebben nagy szerepe volt persze annak is, hogy már ekkor kétszer annyi, szám szerint 26 büntetőt dobhattak az albások.

A második félidőben sem változott a játék képe, a FALCO kosarazott, a hazaiak pedig dobhatták a büntetőket

Tripla esővel indították a második félidőt a csapatok, Borszéki hármasára rögtön jött válasz a másik oldalról is, Bradford volt eredményes. Így egyik gárda sem tudott meglépni, de 2 perc múlva Simon 2+1, illetve egy újabb Bradford hármas után, 7 pontos Albavezetésnél a szombathelyi csapat kért időt. Meg is fogadták a mester utasításait Kazlauskasék, mert az ő perceik következtek. Aliakszejev duplája után ismét egál lett a mérkőzés állása, de újabb pontszerzésre már nem adtak esélyt a fehérorosz centernek, gyorsan kiosztották neki az ötödik hibáját, számára a meccs 8 perc játék után a 34. percben véget ért… Doyne triplája és szombathelyi vezetés után újabb fehérvári időkérés következett.

Ezután azonban szinte más nem is történt a pályán, mint a folyamatos fehérvári büntetőzés, ennek pedig az lett az eredménye, hogy először a mérkőzés folyamán 10 pontos előnyhöz jutott a hazai csapat. A bombaformában játszó Kazlauskassal azonban nem tudtak mit kezdeni a másik oldalon, zsinórban bevágott két triplát, így nem tudták tovább növelni az előnyüket Simonék. 4-0-áa fehérvári rohammal indult a befejező 10 perc, de a szombathelyi nehéztüzérek, Kálmán, Kazaluskas, Doyne és Váradi találatainak köszönhetően a befejezés előtt 1 perccel ismét egyenlő, 98-98 lett az állás. Ekkor azonban a fehérvári Soós triplája, majd duplája következett, ráadásul Kálmán kapott egy technikait is, eldőlt a mérkőzés…

A mérkőzésről csak egy adat, 0 48 fehérvári büntetőre 21 szombathelyi jutott, miközben a 18 Falco triplára néggyel válaszoltak a hazaiak.

Peresztegi Nagy Ákos: Ezen az estén sikerült támadásban is felülmúlnunk a Falcót.

Szrecsko Szekulovics: Az Albacomp negyvennyolc büntetőt dobott, mi huszonegyet…

A fotókat köszönjük Kormos Lászlónak!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!