Szekulovics: Ha így folytatjuk, nem lesz jó

Váradi Benedek szerint harciasságban veszítették el a paksi mérkőzést.

Tegnap este az Atomerőmű SE a kezdeti bizonytalanság után elsöprő játékkal győzte le 84-68-ra a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely csapatát. A hazaiak egyik legjobbja a 203 centis amerikai center, Javion Ogunyemi volt, aki 24 perc alatt 11 ponttal, 10 lepattanóval és 2 blokkal járult hozzá a sikerhez.

- Kemény, jó meccs volt. Az első perctől fogva nagy energiával játszottunk, úgy érzem, hogy a kemény védekezésünkkel fogtuk meg az ellenfelet. Ez volt a kulcsa a mérkőzésnek - értékelt a lefújás után a 22 éves légiós.

A vendégek csapatkapitánya, Váradi Benedek 34 perc alatt 9/3-as pontmutatóval, 5 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt.

- Először is gratulálok a Paksnak, hiszen látszott, hogy nagyon jól felkészültek belőlünk. Múlt héten már játszottunk egymás ellen, az a mérkőzés számunkra jobban sikerült. Harciasságban veszítettük el ezt a mérkőzést, nem harcoltunk úgy, ahogy kellett volna idegenben. Óriási előnyt adtunk a Paksnak. Az elején jól kezdtünk, aztán sok üres dobásunk kimaradt, az ASE pedig visszajött a mérkőzésbe, és utána már minden az ő akaratuk szerint alakult. Sajnos ez van, kikaptunk az első bajnokinkon, de megyünk tovább. Tavaly is tanultunk már ebből, az ideiből is van mit tanulni - mondta a válogatott kerettag hátvéd.

Teo Cizmic, az Atomerőmű SE vezetőedzője: Köszönöm kollégám gratulációját. Úgy vélem, ennél nekik jobb csapatuk van, nagyon szezon elején járunk még. Nehéz meccs volt ez mindkét fél számára. Kollégám remek csapatot rakott össze, értékes ez a győzelem. A játékosaim nagy akarattal és energiával játszottak a mai meccsen, a védekezés mellett pedig a támadásunk is rendben volt, hiszen 51 pontig jutottunk az első félidőben. Mást játszottunk, mint amit vártak tőlünk sokan, sikerült meglepnünk ellenfelünket.

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyertek. 7-2 után kikapcsoltunk, így nem lehet játszani. Nem igazán akadt jó egyéni teljesítmény ma nálunk, ráadásul három negyedet is elvesztettünk, csak az utolsót tudtuk megnyerni. Hosszú még a bajnokság, de ha így folytatjuk, nem lesz jó. Az, hogy idegenben léptünk pályára, nem lehet mentség.

• 3fans2017október02.16:01ÚjVálasz

Szrecsko köszönjük ezt a nyilatkozatot,de ez úgy komolytalan ahogy van ! Inkább látva a meccset, azt kellett volna elintézni a szövetségben,hogy nekünk adjanak még legalább 1 hónap nyári szabit,addigra TALÁN sikerült volna feltúrbózni annyira a csapatot,hogy még véletlenül se hangozhasson el senki szájából az hogy nem küzdöttünk/harcoltunk eléggé! Aztán ennyivel elvan intézve,jöhet a 2. forduló!

• 2realista2017október02.14:47ÚjVálasz

ennél több pénz és drágább keret soha többet nem lesz.
    Kár lenne követni a Haladás "szárnyalását".

• 1nagy5208312017október01.20:57ÚjVálasz

Minden sajtótermékben azt olvastam, a FALCO felkészült a bajnokság rajtjára! Akkor még nem kezdődött el a bajnokság? Jajj, de jó, akkor nyugodtan alázhatnak még bennünket, hiszen, nem számít! Majd élesben megmutatjuk...!!!