Lenullázta a Szeged a Falcót

Megérdemelt, sima hazai győzelem született. Wirth Ádám nagy napja volt.

A történelem ismétli önmagát: néhány évvel ezelőtt a bemelegítésnél leszakadt az egyik gyűrű a Szeged-Falco meccs előtt, amely akkor egy jó fél órát csúszott, végül a Szedeák simán verte a sárga-feketéket.

Ezúttal is csúszott a meccs, hasonló okokból: az egyik gyűrűvel akadt gond. A vége ezúttal is sima Szedeák-siker lett.

Ráadásul duplán, hiszen a két gárda U20-as meccsét is a csongrádiak nyerték, 78-76-ra, Bonifert Bendegúz triplájával, így Kiss Zsolt csapata a második helyre ugrott fel, éppen a szombathelyieket megelőzve.

De vissza a felnőttekhez. A szezon legsimább sikerét aratta Andjelko Mandics együttese, amely nagyon fogadkozott a szerdai, Kaposvártól elszenvedett hazai veresége után. Már a kezdésnél érezni lehetett, a szegedi fiúk sokkal jobban akarnak, csípnek, harapnak, alig két perc után 9-1-et mutatott az eredményjelző, időt is kért a Falco. Hiába. Fortune elemében volt, 25-18-ra vezetett az első negyed után a hazai csapat.

A folytatásban még tovább nyílt az olló. Macska-egér játék volt a pályán. A Falco pocsékul dobott, na nem mintha a védekezésére legalább büszke lehetett volna... A félidőben már több, mint húsz volt közte (52-30).

A fordulás után sem pörgött fel a Falco, tovább folytatódott a szegedi henger. A meccs eldőlt, Váradi hármasával zárult a harmadik negyed (76-53).

A végén még benézett ugyan húszon belülre a Falco, de Mandics edző egy időkéréssel hamar rendezte a sorokat. Extrán dobtak a hazaiak, akik ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

• 4lalika2018március28.15:16ÚjVálasz
    Idézet: lalika
    Nagy a mellény? Sok a pénz?
    Nem tul sok 6 nagyon drága,"válogatott szintü" játékost tartani ilyen eredményért?
    Ugy tünik a védekezést ez az edző már soha nem tudja megtanitani...
    ...

Elfelejtettem megkérdezni ki az a semlegesithetetlen ,világverő Wirth????
    Gondolom passz előtt 3x körbefutotta Taylort....

• 3kerekkocka2018március26.09:18ÚjVálasz

elnézve a meccsett, egy kérdés fogalmazódott meg: WTF???? lomhák, enerváltak, motiválatlanok és pontatlanok voltak...

• 2idealista2018március25.17:10ÚjVálasz

Szégyen, gyalázat, hogy az agyonsztárolt Falco idegenben rendszerint betojik !