Két vállon a ZTE is

A Falco lesimázta a zalai riválist.

Mindkét csapat idegesen kezdte a nyugati rangadót, az első percekben felváltva estek a kosarak, majd Govens triplája és Zsigeranovics kosarai után a negyed derekán már a Falco vezetett 14-5-re, nem csoda, hogy Bencze Tamás gyorsan időt is kért. Perl vezérletével a sárga-feketék már az első etapban átlépték a tízpontos különbséget. Tizenhattal is ment a Falco, tíz perc játék után aztán 29-16-ot mutatott az Aréna Savaria eredményjelzője.

Hét-nullás rohammal indította a második negyedet a Zete, ezért Szekulovics-mesternek kellett egy időkéréssel megszakítani a játékot (29-23). Nem sikerült rendezni a sorokat, a folytatásban három egységre zárkózott a vendégcsapat. A Falco aztán visszaverte a zalaiak támadásait, és a negyed második felében újra növelni tudta előnyét (39-31). Vendég időkérés után Benke és Szabó is eredményes volt, de a túloldalon Perl Zoltánt és Govenset nem lehetett tartani, így a nagyszünetre újra tíz ponttal vezetett a Falco (45-35).

A térfélcsere után öt-nullával kezdett a szombathelyi csapat, így a különbség tovább nőtt. A következő időszakban mindkét oldalon akadozott a gépezet, Szabó zsákolása után 12 pont volt a sárga-feketék fórja (57-45). Végül a harmadik negyedet is hazaiak nyerték, és 63-51-es állásnál várták a csapatok a zárófelvonást. A negyedik negyed első felében nem változott a különbség, őrizte megnyugtató előnyét a Falco. Aztán következtek Pustahvar pillanatai, és 82-67-nél eldőlni látszott a rangadó. A Zete próbált, de innen már nem volt esélye visszajönni a meccsbe, a Falco végül 88-82-re megnyerte a nyugati rangadót.