A Szolnoki Olaj elvette a Falco veretlenségét

Végletekig kiélezett meccsen, egy ponttal győzött a listavezető, amely ezzel nagy valószínűség szerint a középszakaszt is megnyerte.

Nem volt telt ház a második és az első rangadóján, de ami meglepő volt, hogy Szolnokról nem jött egyetlen egy szurkoló sem. Jobban kezdtek a vendégek, nagy iramot diktáltak, két perc alatt már 2-8 volt az állás. Az első hét hazai pontot Govens szerezte, miközben a vendégeknél Ford és Milosevics talált be. Elképesztően jó százalékkal dobtak a vendégek. A 9. percben Andric megkapta harmadik hibáját, ezúttal sem ment a horvát centernek a Falco ellen, az első negyed vége 17-22 lett.

Perl 2+1-es akcióval megszerezte első pontjait, háromra hozta fel csapatát, majd Govens ziccerből egyenlített. Érdekesség, hogy Perry is csak ekkor, büntetőkből iratkozott fel a pontszerzők közé. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második etap derekán, 34-33-nál Alekszics kérte ki a meccs első idejét. Perl elkapta a fonalat, kintről-bentről veszélyes volt, illetve ekkor, ha kellett, még labdát is szerzett. Aztán mégis zavar keletkezett a vasi gépezetben, 5-0-val egyenlített a listavezető, 41-41-nél Szekulovics kért időt. A félidő 43-41-es állással ért véget.

A fordulás után Milosevics vezérletével négy perc alatt 6-16-os szériát futott az Olaj, 49-57-nél időt kért a Falco. Továbbra is a piros mezesek irányítottak, miközben a játékvezetők folyamatosan borzolták a hazai szurkolók kedélyeit. Zengett-zúgott a „három hülye!”. Rudner hárompontosával alakult ki a harmadik negyed vége, 61-70.

Govens szerezte az első kosarat a negyedik etapban, hosszú idő után szólt hozzá ismét a meccshez, majd Tóth Ádám fordult le Tóth Norbertről. Kovács Péter csúszott el ziccer közben, senkitől sem zavartatva, mégis büntetőzhetett. Csak egyet dobott be, de ezzel is meglett a közte tíz. Öt perccel a vége előtt négyre jött fel a Falco (71-75).

Három és fél perccel a vége előtt Milosevics ütötte le Váradit a félpályánál, sportszerűtlen fault. Ő is és Govens is értékesített két büntetőt, 75-79. Tóth Ádám dobása rövid volt, majd éppen őt csapta be egy dobócsellel Govens a kontrából, az amerikai-magyar kosara után már csak kettő volt közte, 2:57 pedig vissza a meccsből, amikor Alekszics időt kért. Ford eladta, Govens triplával büntettt (80-79). Perry hibátlanul büntetőzött, akárcsak Tóth Norbert. Andric mellé zsákolt, Govens ziccere pedig lejött, Vojvoda palánkos, emberes triplájával 82-84-re alakította az állást. 20.3 másodperc volt vissza, Andric tripladobás közben faultolta Govenst, amiért három dobás járt, és ezzel a horvát ki is pontozódott. Mindhárom dobás a helyén landolt, időt kért az Olaj, 85-84-nél.

Perry megverte Govenst, 85-86-nál a Falco kért időt, 5.6 másodperc volt hátra. Az oldalbedobás után némileg meglepő módon Pustahvart válaszották, majd Govens nyakatekert mozdulatból engedte el a középtávolit, ez lejött, Váradi megpróbálta visszatenni, de ekkor is szerencséje volta Szolnoknak, mert ez is kimaradt. Dragan Alekszics együttese tehát megszakította a vasiak 15 meccse tartó hazai pályás veretlenségét.

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Gratulálok a Szolnoknak, nagyon nehéz meccs volt, mindkét csapat próbálta a maximumot nyújtani, a szerencse ma este a szolnokiak oldalára állt. Nálunk rövid időn belül már másodszor fordult elő ilyen, hogy az utolsó másodpercben még a győzelemért támadtunk, de kimaradt az utolsó dobásunk, így nem tudtunk nyerni. Ettől függetlenül természetesen gratulálok a saját csapatomnak is, mert nagyon nehéz volt ma este játszani.

A meccs előtt is elmondtam, hogy a Szolnok nem véletlenül áll az első helyen az egész bajnokság során, bár volt sanszunk párszor fordítani, de a kritikus pillanatokban mindig elkövettünk pár apró hibát. Szeretnénk megköszönni Vojvoda Dávidnak a korrektséget, aki a fair play szellemében is elismerte, hogy róla ment ki a labda, miközben a játékvezetők a vendégeknek adták volna labdát. Ilyen egy igazi sportember. Megyünk tovább, a következő meccsen, Kecskeméten szeretnénk javítani.

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője: Gratulálok mindkét csapatnak, nagyszerű meccs volt, gondolom, hogy a szurkolók is élvezték. Mindkét csapat játékában volt hullámvölgy, a Falcón volt nagyobb nyomás, mivel hosszú ideje veretlen volt otthon, illetve harcolt a második helyért.

Fontos lett volna a győzelem mindkét félnek, ezáltal egy kicsit idegesek is voltak a játékosok, talán fejben jobban bírtuk támadásban, bár azt is el kell ismerni, hogy az utolsó negyedben, főleg a legvégén szerencsénk is volt, hiszen a hazaiak kezében volt a győzelem. Gratulálok a Falcónak is, biztos vagyok benne, hogy találkozunk még velük, mert szerintem ők lesznek a másodikak, mi pedig az elsők.