Először kapott ki a Falco otthon, egyenlített az Alba

Nem játszottak igazán jól a sárga-feketék.

Taylor kosara nyitotta a döntő második meccsét. A Falco sokat hibázott, kapkodott támadásban. Több mint három percet kellett várni, mire Tóth révén megszülettek az első hazai pontok. Pustahvar zsinórban szerzett két triplájával először vezettek a sárga-feketék (12-10). Tiszavirág életűnek bizonyult azonban a vasi fór, elment öt ponttal is a Fehérvár, az első negyed után 18-21 volt az állás.

Medford egyenlített triplából. Pattanásig feszültek az idegek a pályán és a lelátón egyaránt, a tizenkettedik percben Shepard kapott technikait, miután Váradival kakaskodott. Govens háromból két büntetőt dobott be. Felváltva vezettek a csapatok, nem volt túl magas színvonalú a meccs. Zigeranovic is technikait kapott, színészkedésért. A negyed derekán, 27-26-nál időt kért Dzunic, nem sokkal később, 31-32-nél pedig Sekulovic próbálta meg rendezni a sorokat. Farr és Medford triplaváltása után a félidőben 35-35 volt az állás. A Falco úgy is partiban volt ellenfelével, hogy legjobbja, Govens nem játszott jól (1/9 mezőnyből, 20 perc alatt 3 VAL), ráadásul sokkal gyengébben is dobott, mint a vendégek.

Másfél percnyi kosárcsend után Edwards szerzett szép ziccert, megint három perc után talált be először a Falco, Zigeranovic pöcizte vissza Govens közeli elrontott kísérletét. Eltelt az etap fele, mindössze kilenc pontot dobtak a csapatok. A hangulatra viszont nem lehetett panasz, az döntőhöz méltó volt. Öt ponttal meglógott a Falco, 47-42-nél időt kért a Fehérvár. Farr a 38. percben megkapta negyedik személyhibáját. Váradi ziccere lejött, így három negyed után 49-49 volt az állás.

Mohammed triplájával folytatódott a meccs. Govens továbbra is nagyon akart, de nem igazán ment neki a pontgyártás. Az Alba irányította a játékot, a Falco erejéből sokat kivett, hogy állandóan rohannia kellett az eredmény után. Sekulovic a harmincötödik percben, 57-60-nál időt kért. Govens szerzett triplát faulttal együtt, de a büntetőt elrontotta. Nem sokkal később azonban Lórántról dobott emberes triplát (64-65). Shepard ziccere után Edwards faulttal együtt szerzett kosarat, de a büntető nála is kimaradt (64-69). Medfordot faultolták, 1:16-tal a vége előtt, csak a második büntetőt dobta be. Taylor ziccerezett sikeresen, a Falco pedig kétszer is rontott. Taylor büntetőzhetett, mindkettőt bedobta. 65-73-nál időt kért az Alba. Keller ugyan kihagyta mindkét szabaddobását, de Edwards zsákolt egyet, összességében megérdemelten nyert az Alba a gyenge napot és pocsék dobószázalékot kifogó Falco ellen. A sárga-feketék hazai veretlensége 21 bajnokiig tartott.

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Gratulálok a Fehérvárnak, ma nem voltunk olyanok, mint amilyenek szoktunk lenni, nem volt elég energiánk. Hatvanöt dobott ponttal hazai pályán nem lehet nyerni, pláne egy olyan csapat ellen, mint az Alba. Nagyon gyenge dobószázalékunk volt, már-már a győri kupameccshez hasonló. Az ötvenhat százalékos büntetőzés és a harminckét százalékos mezőnydobás nagyon kevés. Mi ennél sokkal jobban dobó csapat vagyunk. Nem volt ritmusunk, mindig közel voltunk az ellenfélhez, de nem tudtunk fordítani. Biztos vagyok benne, hogy a háromórás kezdés mindkét csapatot zavarta, szerintem ez nem normális, nekem ez nagyon furcsa. Semminek sincs még vége, egy-egy az állás, megyünk tovább. El kell felejteni ezt a meccset, és már a következőre koncentrálni. Ez a döntő, bárki nyerhet bárhol. Nagyon bízom benne, hogy megint keményen játszunk majd Fehérváron, és akkor bármi megtörténhet. Az biztos, hogy ilyen gyenge meccset, mint a mai, még egyszer, ha akarnánk, sem tudnánk játszani. Sajnálom a mait, nagyon jó szurkolás volt, köszönjük a drukkereink támogatását.

Branislav Dzunic, az Alba Fehérvár-Puebla Plus vezetőedzője: Először is gratulálok mindkét csapatnak, megint egy jó, kiegyenlített meccset játszottunk egymással. Büszke vagyok a csapatomra, azt gondolom, a végjátékban támadásban és védekezésben is sikerült azt végrehajtanunk, ami szükséges a győzelemhez. Meglátjuk, hogy a fáradtság mennyire lesz hatással a párharcra, ez mindig benne van a pakliban, de biztos vagyok benne, hogy a döntőben minden résztvevő maximumot, vagy afölötti teljesítményt nyújt. Semmi sem dőlt el, a párharc állása még csak egy-egy.

• 8foci11112017június11.20:56ÚjVálasz

Kedden nyer a csapat 10000 ft az alap és a nyeremény 320000 ft ,

• 7szurkoloo2017június11.13:44ÚjVálasz

Kikaptunk, jobb volt az Alba. De semmi kritika nem érheti a csapatot. A küzdés megvolt, és ez a lényeg. A következő meccsen biztos nem fogunk ilyen gyengén dobni, meg kell próbálni mégegyszer nyerni Fehérváron. De akármi is történik, szerintem fantasztikus szezon ez. Körmend, Zte, Szolnok játékosai már nyaralnak, amíg mi bajnoki döntőt játszunk! Szerintem ezt szezon előtt mindenki aláírta volna. És még csak 1-1, mintha mindkétszer a papírforma jött volna. Úgyhogy kedden mindenki Fehérvárra, sikerülhet ez!
    Hajrá Falco!

• 6x12342017június11.11:37ÚjVálasz

Szal az a helyzet, hogy nincs csapat. Egy emberre epul, ha o rosszul jatszik (es van ilyen), akkor rossz a csapat. Ld Kalman L mukodeset, ahol ugye nem volt huzoember. Ez a siker nem lehet tartos.

Amugy az latszik, hogy terheles alatt nem tudunk dobni (buntetoket sem, s tavoliakat sem). Edzes, bemelegites alatt amugy patopalosan oke, de kulonben nem. Ez, luxus!, megerdemrljuk, ha kikapunk. Egyebkent ez tortent.

Mikor unjuk mar meg ezt a lassulasra, lassitasra epult strategiat?!, edzok!!, ebreszto!

Localpatriota vagyok, de jobb az Alba, azt kell mondanom.

• 5fans2017június10.21:22ÚjVálasz

Ezt az Albát innentől háromból kétszer legyőzni? Hát... sajnos egyértelműen kivehető a játékunkban,hogy a támadásainkban ugyan mindenki tesz hozzá valamit de a végén mindenki a Govenst keresi,hogy megoldja a sűrűjét! Mig az Albánál ilyen kaliberű nyerő típusú játékos tucatjával bevethető a meccsek bármely szakában!Érezni már hogy kifulladóbán van a csapatunk,ami nem csoda Így reálisan nézve ebből nem lesz aranyérem! De lévén sport emberek, nem szabad feladni! Szombathely veletek!

• 4salfai2017június10.20:05ÚjVálasz